DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Sınavsız Mühendislik Eğitimi Alabileceğiniz Avrupa Okulları

Ülkemizde mühendislik eğitimi için üniversite sınavı şartı aranırken, yurt dışı üniversitelerinde bu şart aranmaz. Sınavdan yeterli puanı alamayan öğrencilerimiz ise, hayallerindeki mühendislik bölümünü okumak için yurt dışı üniversitelerini tercih etmektedir. Özellikle Avrupa'da bulunan bu kurumlar, sınavsız eğitimin yanında uygun harç ücretleri ile de dikkat çekmektedir. Peki bu kurumlar hangileridir?

Odessa Politeknik Üniversitesi - Ukrayna
Odesa Ulusal Politeknik Üniversitesi (OUPÜ), Ukrayna’nın güneyindeki en eski yüksek teknik eğitim kurumudur. Odesa Politeknik mezunları uzun yıllardır hem Ukrayna’nın hem de dünya bilim ve teknolojisinin gelişimine katkıda bulunmakta olup yaklaşık 91 ülkeden öğrenci bu kurumda eğitim görmektedir. 1918 yılında kurulan Odesa Politeknik, köklü ve gelenekleri olan bir eğitim kurumudur. Yıllar içinde Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden, en önemli eğitim ve araştırma merkezlerinden biri haline gelerek bilim ve eğitimin gelişiminde büyük rol oynamıştır. Bünyesinde dünyaca tanınan pek çok bilim insanı ve araştırmacı görev yapmaktadır.

Kazan Federal Üniversitesi - Rusya
Öğrenci dostu ülkelerin başında gelen Rusya'da bulunan Kazan Federal Üniversitesi, yurt dışında sınavsız mühendislik eğitimi alabileceğiniz saygın bir kurumdur. Kazan Federal Üniversitesi, seçkin akademisyenleri ve başarılarıyla insanlığın tümüne hizmet eden mezunları sayesinde uluslararası ün kazanmış köklü bir eğitim kurumudur. Üniversitenin benzersiz kültürü, Kazan ve Volga bölgesinin gelişimini şekillendirmiştir. 2010 yılında "Federal" üniversite statüsünü kazanmasıyla birlikte eğitim faaliyetleri daha da ivme kazanmıştır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Makedonya
Eğer yurt dışında hem sınavsız hem de uygun harç ücretli bir okul arıyorsanız Uluslararası Balkan Üniversitesi, size makul seçenekler sunmaktadır. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafede bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa ile kıyas götürmeyecek eğitim ve yaşam maliyetleriyle nitelikli bir uluslararası üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Sınavsız mühendislik eğitimi alabileceğiniz diğer kurumlar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız