DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Mühendislik Eğitimi Alabileceğiniz Saygın Yurt Dışı Kurumları

Avrupa’da mühendislik eğitimi alınabilecek belli başlı ülkeler ve bu ülkelerde de kaliteli okullar var. Genellikle yurt dışı ve mühendislik kelimeleri yan yana geldiğinde insanın aklına ilk olarak Almanya gelir. Buradaki üniversiteler dünya standartlarını belirleyen kalitededir fakat girmeye hak kazanabilmek için üniversite sınavlarında ciddi başarılar göstermek gerekir. Bazı öğrenci adayları için sınava hazırlık sürecindeki stres, sınav kaygısı gibi konular ciddi açıdan problem olabilir. Yahut bazıları da sınava hazırlanmak için yeterli zaman ayırabilecek durumda değildir. 

Avrupa’da Sınavsız Mühendislik Eğitimi

Zaten biz de bu yazımızda sınavlardan, sınavlarda başarılı olmaktan bahsetmeyeceğiz. Konumuz aslında sınavsız mühendislik eğitimi alabileceğiniz Avrupa okulları. İlk duyulduğunda bazıları bunu garip karşılayabiliyor fakat aslında o kadar da zor bir süreç değil. Doğu ve Orta Avrupa’daki pek çok ülkede üniversiteler sınavsız öğrenci kabul ediyorlar. Bu sisteme göre lise diplomanız, not dökümünüz ve dil yeterlilik belgeniz ile üniversiteye başvurup programa giriyorsunuz. Lisans programındaki eğitiminiz bittikten sonra da diplomanızın denkliği için denklik sürecine giriyorsunuz. Durum bu. 

Bu sistemin en iyi işletildiği, uygulandığı ülkeler Rusya, Polonya, Azerbaycan, Makedonya gibi ülkeler. Her birinin kendine has avantajları var. Rusya’daki mühendislik eğitimi en kalitelisi örneğin. Makedonya da yaşam giderleri, harç ücretleri bakımından oldukça uygun. Polonya’daki sosyal yaşam, şehir hayatı sanki öğrenciler için icat edilmiş gibi. Bunların arasından kendinize uygun olanı seçmek elbette ki sizin elinizde. 

Şimdi birlikte bu ülkelerdeki sınavsız mühendislik eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden bazılarını kısaca inceleyelim. 

Rusya: Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi 1921 yılında kurulmuştur. Moskova’da 1907’den beri faaliyet gösteren Sivil Mühendislik Koleji’nin temelleri üzerine kurulan üniversite, Rusya’nın en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. 1935 yılından itibaren Sivil Mühendislik Enstitüsü olarak eğitim veren üniversitenin 1993 yılında statüsünün değişmesiyle adı Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi olarak değişmiştir.

Polonya: Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi

1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları, çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır. Kendi bünyesinde verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Polonya’daki üniversite ve enstitülerin modernizasyonuna destek vermektedir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

1950 yılında kurulan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesinin 700 binden fazla akademik yayına sahip olan bir kütüphanesi vardır, öğrenciler internet üzerinden bu içeriklere ulaşabilme olanağına sahiptirler.

Bize Ulaşın

Avrupa’daki kaliteli mühendislik fakülteleri, sınavsız üniversite eğitimi gibi konularda merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız