DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Sınavsız Öğrenci Alan Üniversiteler

Sınavsız olarak öğrenci alan üniversiteler maalesef ki Türkiye'de bulunmamaktadır. Özel üniversiteler dahil olmak üzere tüm üniversiteler, üniversite sınavlarını kazanmak, barajı geçmek suretiyle kayıt yapılmasına imkan tanımaktadır. Türkiye'de bulunan özel üniversiteler de üniversite sınavından taban puan alma zorunluluğu getirmiştir. Yani kısacası sınavsız olarak Türkiye'de eğitim alacağınız hiçbir üniversite yoktur. Sınavsız öğrenci alan üniversiteler yurtdışında yer almaktadır. Genelde Balkan ülkelerinde üniversite eğitimi Türkiye'ye benzer bir prosedür içermesi ve daha uygun fiyatları olması açısından Türk öğrenciler tarafından tercih edilen üniversiteler arasında yer alır.

Özellikle Makedonya, Polonya, Rusya gibi Avrupa’da bulunan ülkelerde eğitim almak birçok kişi için avantaj sunar. İngilizce, Türkçe, Makedonca, Arnavutça, Rusça gibi dillerde eğitim veren Avrupa standartlarına dahil olan bir öğretim sistemine sahiptir. Ayrıca Makedonya'da bulunan birçok üniversite Türkçe eğitim vermesi açısından da Türk öğrenciler için tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Sınavsız olarak bu üniversitelere dilediğiniz bölüme kayıt yaptırabilme imkânı bulabilirsiniz. Üstelik her bölümde uygun fiyata okuyabilme şansınız vardır. Yani kısacası sınav olmaması nedeniyle dilediğiniz ve arzu ettiğiniz bir bölüme kayıt yaptırmaktan vaz geçmeniz gerekmiyor. Bu sayede eğitimini almak istediğiniz üniversite bölümünü siz seçiyorsunuz yani zorunlu olarak devlet sizi yerleştirmiyor.

 

Türkiye'deki eğitim sistemindeki uygulama birçok kişinin istemediği bölümlerde okuyarak boş yere üniversite okuma durumunun yanı sıra çok fazla kişinin işsiz kalması şanssızlığını da doğurmuş oluyor. Makedonya'da ve diğer ülkelerde bulunan üniversitelerde eğitim almak istiyorsanız öncelikle eğitim almak istediğiniz dili belirlemelisiniz.

 

Eğer Türkçe eğitim almak istiyorsanız bu konuda Makedonya Üniversiteleri arasında yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Mit Üniversitesi ve Fon Üniversitesi Türkçe eğitim veren üniversiteler arasında yer alır. Bu üniversitelere lise mezunu olmanız halinde kayıt yaptırma imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca Makedonya'da bulunan diğer üniversitelerde İngilizce, Arnavutça ve Makedonca dillerinde de eğitim verilmektedir. İsterseniz kendi diliniz dışında eğitim alabilir ve kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Her açıdan avantaj sunan Balkanlardaki üniversiteler ayrıca yüksek lisans ve doktora alanlarında da eğitim vermektedir. Bu sayede lisans eğitiminin ardından dilerseniz istediğiniz bölümde yüksek lisans ve doktora da yapabilirsiniz.

 

Makedonya Üniversitelerinin YÖK tanınırlığı olması ayrı bir avantaj sunmaktadır. YÖK tanınırlığı denklik alırken işinizi kolaylaştırmaktadır. YÖK denkliği, Türkiye'de kabul edilir bir eğitim sistemi olması anlamına gelir; yani diplomanızın Türkiye'de kabul görmesidir. Bu sayede Türkiye'de çok daha kolay iş bulabilme imkânı da bulabilirsiniz. Her açıdan sizlere sunduğu avantajlarla ve uygun fiyatları ile Balkanlarda sınavsız öğrenci alan üniversiteler; sizlere en iyi koşulları sunuyor. Değerlendirmek ve iyi bir eğitim alma imkânı yaratmak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Danışmanlarımız sizlere sınavsız öğrenci alan üniversiteler hakkında geniş kapsamlı bilgi verecek; ayrıca vize işlemleri, kayıt işlemleri, konaklama gibi daha birçok konuda yardımcı olacaklardır. İzmir, İstanbul ve Ankara merkez şubelerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız