DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Sınavsız Öğrenci Alan Üniversiteler (2018)

Ülkemizde her yıl milyonlarca öğrenci ve öğrenci adayı, üniversite okumak için zorlu bir üniversite hazırlık sürecinden geçmekte, bu esnada yaşanan yüksek rekabet ve çok yoğun bir çalışma temposundan dolayı pek çok sorun yaşamaktadır. Üniversite kontenjanları sınava giren tüm adaylara yetmemesi, iyi okulların ve popüler bölümlerin çok yüksek puan ve dilimlerle öğrenci kabul etmemesi gibi nedenlerle pek çok öğrenci adayı tercih ettiği bölüme yerleşememekte, bu nedenle hayallerini ertelemek veya veda etmek zorunda kalmaktadır.

 

Eğer siz de böyle bir süreçten geçtiyseniz, üzülmenize hiç gerek yok! İstediğiniz bölüme sınavsız kayıt yaptırabilirsiniz. Nasıl mı?

 

Üniversite sınavı sadece ülkemizdeki üniversitelerde geçerliliğe sahip olduğu için, yurtdışında okumaya karar verdiğinizde üniversite sınavından aldığınız puan önem taşımayacaktır. Avrupa ve Avrasya’nın çoğu ülkesinde nitelikli, köklü ve kaliteli üniversitelere kayıt yaptırmak için gereken nitelik bir lise diplomasına sahip olmanızdır.

 

Makedonya, Ukrayna, Polonya, Azerbaycan, Sırbistan gibi ülkelerin ilk 1000’de yer alan üniversiteleri için dahi sınav zorunluluğu bulunmaz. Başka bir deyişle, sadece lise diplomanızla dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden birine kayıt yaptırarak hayalini kurduğunuz bölümden mezun olma şansına sahipsiniz!

 

Saydığımız ülkelerde sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz kaliteli üniversitelerin bir listesini edinmek ve üniversiteler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz. Dilerseniz, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilir, kariyer planlamanızı vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. Deneyimli danışmanlarımız; ihtiyaçlarınıza, niteliklerinize ve hayallerinize göre en doğru bölümü seçebilmeniz için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sizlerle paylaşacak, karar verdiğiniz andan mezun olacağınız güne kadar yanınızda olacaktır. Acele edin, sınavsız üniversite kontenjanlarımız dolmadan bizimle iletişime geçin!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız