DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Öğrenci Alan  Üniversiteler

Artık Türkiye'de birçok öğrencinin üniversite sınavlarından sonra açıkta kaldığı ve sınav sistemiyle herhangi bir üniversiteye giremediği bilinen bir gerçek! Bunun yanı sıra sınavla yaşanan kaos ve sınav sisteminin sürekli olarak değişmesi ve eğitim sisteminin çarpıklığı nedeniyle birçok kişinin üniversite eğitimi almadan heba olmasına yol açabilmektedir. Özellikle birçok öğrenci sınava girse dahi istediği bölümlerde eğitim alabilme şansına sahip olamıyor. Bu yüzden yaşadıkları kırgınlık ve hayal kırıklığı birçok öğrencinin yaşamı boyunca hayatının altüst olmasına etken oluyor. Bu gibi durumlarda  imkanı olanlar sınavsız olarak eğitim veren yurt dışı okullarına yönelmeye başlıyor Üstelik yurt dışında sınavsız öğrenci alan üniversitelerin kaliteli bir eğitim sistemine sahip olması ve uluslararası standartlar ölçüsünde eğitim vermesi avantaj yaratıyor. Ayrıca YÖK denkliği olması bu üniversitelerde eğitim almanın kolaylığını da sunmaktadır.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitim Süreci

Yurt dışında sınavsız öğrenci alan birçok üniversite bulunmaktadır. Birçok ülkenin sınavsız olarak öğrenci alması sınav sistemiyle Türkiye'de okuyamayan birçok kişiye avantaj sunmaktadır. Özellikle Balkanlar'da sınavsız olarak öğrenci alan üniversiteler; ayrıca Türkçe eğitim vermek suretiyle de artı bir avantaj sunmaktadır. Makedonya, Polonya, Rusya ve Sırbistan gibi ülkelerin bazı üniversiteleri sınavsız olarak Türk öğrenci kabul edebilmektedir. Bu üniversiteler arasında yer alan özellikle Makedonya'da bulunan Uluslararası Mit Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi  ve daha birçoğu bu üniversiteler arasında yer almaktadır. Ayrıca Polonya’daki Varşova Üniversitesi sınavsız öğrenci alabilmektedir.

Draft Eğitim İle Yurt Dışında Sınavsız Eğitim Şansı

Bu üniversitelerin dışında daha birçok ülkede  sınavsız  öğrenci alan üniversiteler bulunmaktadır. Bu konuda gerekli olan geniş ayrıntıyı danışmanlarımız ve yetkilerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere yurt dışında yer alan üniversitelerin sınavsız olarak öğrenci alınması konusunda nasıl bir yol izlediğini ve hangi üniversitelere sınavsız öğrenci aldığı yolundaki tüm bilgileri sunuyoruz. Sizlerde yurt dışında sınavsız olarak bir üniversitede okumak ve istediğiniz dalda üniversiteye devam etmek istiyorsanız; Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak uygun fiyatlar ve şartlarla bu eğitimi alabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizdeki danışmanlarımız aracılığıyla konaklama, vize işlemleri, kayıt işlemleri gibi daha birçok konuda yardım talep edebilirsiniz. Gerekli olan tüm bilgileri sizlere aktaran yetkilerimiz; ayrıca üniversiteye nasıl kayıt  yaptıracağınız konusunda gerekli yardımı sağlamaktadır. Kaliteli  ve uluslararası standartta bir eğitim sisteminde öğrenim görmek istiyorsanız; mutlaka yurt dışında sınavsız öğrenci alan üniversiteleri tercih ederek bu şansı değerlendirmelisiniz.

Detaylı bilgi için irtibat numaralarımız;

Ankara Merkez : 0312 911 22 50

İzmir Ofisi : 0232 332 06 02

İstanbul Ofis: Telefon: 0212 245 35 28 Telefon 2: 0212 245 35 29

Macedonia Şube Telefon: 389 23 11 99 55

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız