DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Sınavsız Öğrenci Alan Üniversiteleri Tanıyın Açıkta Kalmayın

Yurt dışında bulunan pek çok okul, sınavsız bir şekilde öğrenci kabul etmektedir. Bu durumun en büyük avantajı, sınav stresi yaşayan ve alması gerekenden daha düşük puan alıp yurt içindeki bir okula yerleşemeyen öğrencilere, hayallerindeki bölümü okuma şansı tanımasıdır. Ayrıca sınavsız bir şekilde öğrenci alan yurt dışı okulları, dünyanın en prestijli eğitimini öğrencilerine sunmaktadır.

Bu yazımızda sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz dünyanın en kaliteli okullarını sizler için derledik.

Kiev Politeknik Üniversitesi - Ukrayna

Ukrayna'da bulunan çoğu okul, öğrencileri sınavsız bir şekilde kabul etmektedir. Bunların başında dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasında üst sıralarda yer alan Kiev Politeknik Üniversitesi yer almaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. Bünyesinde ise 19 fakülte, Kiev Polytechnic Institute, Kiev Politeknik Üniversitesi 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir. Eğitim dili Rusça, İngilizce ve Ukraynaca'dır. Kiev Politeknik Üniversitesi birçok uluslararası firmalar ile araştırma ve eğitim işbirliği içindedir. Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi (Kiev Politeknik Enstitüsü) KPI YÖK denkliği bulunmaktadır. Dünya genelinde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 112 ülkede diploması geçerlidir.

Moskova Devlet Üniversitesi - Rusya

Rusya’da bir üniversiteye kayıt olabilmek için toplamda 12 yıllık eğitim görmüş olmak yeterlidir. Rusya’da eğitim görmek için ise eğitim dili çoğunlukla Rusça olduğundan her üniversiteye göre değişmekle beraber Rusça dil seviyenizi kanıtlayacak bir belgeye de ihtiyacınız olacaktır eğer yoksa hazırlık sınıfına kayıt olmanız gerekir. 1755’te kurulan MDÜ, Rusya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Günümüzde tüm kademelerde eğitim alan öğrenci sayısı 47.000’den fazladır. Ayrıca, 5.000’den fazla uzman da MDÜ bünyesinde eğitim almaktadır. MDÜ fakültelerinde 6.000’den fazla öğretim üyesi, araştırma enstitülerinde ise yaklaşık 5.000 araştırmacı görev yapmaktadır. Moskova Devlet Üniversitesi, her yıl 4.000 kadar uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencisini kabul etmektedir. Dünyanın her bölgesinden rağbet gören bir üniversitedir.

Bakü Devlet Üniversitesi- Azerbaycan

Azerbaycan’da bir üniversiteye kayıt olabilmek için toplamda 12 yıllık eğitim görmüş olmak gerekir. Bazı üniversiteler adayların baraj puanı almış olmalarını şart koşmaktadır. Ancak çoğu üniversite için lise mezunu olmak yeterlidir. Azerbaycan‘ın en eski ve saygın Üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi  1919 yılında kurulmuştur. 1930’da Sovyet yöneticiler tarafından “yeniden yapılandırma” adı altında kapatılmış ve okulun yerine de Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1934 yılında Azerbaycan genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği yönetimi, Azerbaycan'da okumak isteyenlerin sayısını yeniden artırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır.

Yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız