DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Özel Üniversite

Daha lise yıllarından itibaren sınav telaşı, üniversiteye girme hayallerinin önünde yer almaya başlar. Sınavların zorlu ve çok fazla olması; ayrıca eğitim sistemindeki çarpıklık nedeniyle birçok açıdan öğrencileri mağdur durumda bırakmaktadır. Birçok kişi istemediği üniversitede veya bölümde okumak zorunda kalabilmektedir. Bu durum eğitim almak isteyen birçok öğrenci için hayal kırıklığı yaratmaktadır. Üstelik lise ya da ön lisans eğitimi çoğu işe girmek için yeterli olmamaktadır.

Hem kaliteli bir eğitim almak hem de istenilen bir bölümde okumak için özel üniversitelere kayıt yaptırarak okuyabilme imkânı mevcuttur. Ancak Türkiye'deki özel üniversitelerde de  aynı sınav sisteminin yer alması işleri biraz zora sokmaktadır. İşte bu gibi durumlarda sınavsız özel üniversite imkânına sahip olduğunuzu bilmek istersiniz diye düşündük. Yurtdışındaki özel üniversitelerde sınavsız okuyabilme şansına sahipsiniz. Çünkü yurtdışında birçok üniversiteye sınavsız bir şekilde eğitim vermektedir. Bu sayede istediğiniz bölümü ve istediğiniz üniversiteyi tercih ederek okuyabilirsiniz. Öğrenim maliyetleri ülkeden ülkeye değişik gösterdiği için birçok ülkede ekonomik olarak okuma imkânınız vardır. Özellikle Balkan ülkeleri kaliteli ve standartların üstünde bir eğitim veren üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır, üstelik ülkede daha kolay yaşayabilme ve daha kolay adapte olabilme imkânı da yer almaktadır. Bunun yanı sıra Balkan üniversiteleri, Türkçe eğitim alabilme imkânı ile de büyük bir avantaj sunmaktadır. 

Sınavsız olarak eğitim alabileceğiniz yurtdışında  bulunan bu üniversitelerde; ayrıca YÖK tanınırlığı olmasıyla da Türkiye'de kolaylıkla iş bulabilme imkanı ve çok daha iyi koşullarda kazanç sağlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Üstelik eğitim sisteminin yüksek kalitede olması sizi çok daha kolay hayata hazırlama imkânı sunmaktadır. Makedonya, Polonya, Rusya, Sırbistan gibi Avrupa ülkelerinde de sınavsız özel üniversiteler yer almaktadır.

Siz de sınavsız özel bir üniversitede okumak istiyorsanız ya da yurtdışında eğitim almak istiyorsanız geniş bir araştırma ve bilgi almak isteyebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak siz değerli öğrencilerimize geniş kapsamlı detaylı bir şekilde bilgi veriyor ve bu konuda sizlere yardımcı oluyoruz. Konuyla ilgili her türlü gerekli bilgiyi alabileceğiniz danışmanlarımız sizlere birçok konuda yardımcı olmaktadır. Eğitim almak üzere istediğiniz bölümle ilgili ya da üniversite ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca gerekli olan tanınırlık ve akredite içeren üniversitelerle ilgili geniş kapsamlı ayrıntıyı öğrenebilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara şubelerimizden gerekli desteği kolaylıkla alabilirsiniz. Sizlerde eğitim hayatınızda kaliteli bir öğrenim görmek istiyorsanız mutlaka bu fırsatları değerlendirmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız