DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Kosova İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Sınavsız, Şartsız ve Uygun Harç Ücretleriyle  Doğu Saraybosna Üniversitesi!

Günümüzde üniversitede aldığımız eğitim kalitesi, seçtiğimiz meslek kadar önemli bir faktördür. Üniversite eğitimi alan kişilerin sayısı hızla arttıkça kaliteli eğitim de önemini göstermiştir. Bu rekabetin başında da elbette dil öğrenimi de gelmektedir. İşte sizlere hem dilinizi geliştireceğiniz hem de kaliteli bir eğitim alacağınız bir fırsat sunuyoruz: Doğu Saraybosna Üniversitesi..

Avrupa’nın kalbinde hem alanında uzman hocalar tarafından kaliteli bir eğitim almak hem de uygun fiyatlı harçlarıyla mezun olmak mümkün! Doğu Saraybosna Üniversitesi sınavsız bölüm tercihleriyle de ön plana çıkıyor. Sınavsız bir şekilde Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk veya Mühendislik bölümlerinden mezun olabilirsiniz.

50 yılı aşkın süredir sağladığı eğitim geleneği ile Avrupa’nın başarılı okulları arasında yer alan Doğu Saraybosna Üniversitesi sayısız bölüme de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca öğrencilerine burslu şekilde yüksek lisans veya doktora yapma şansı da sunan üniversite uygun harç ücretleriyle her zaman tercih sebebi olmuştur.

Doğu Saraybosna Üniversitesi Bölümleri

Balkanların en köklü üniversiteleri arasında olan Doğu Saraybosna Üniversitesi bünyesinde 15 fakülte ve 2 sanat akademisiyle eğitim vermektedir. Bu fakülteler arasında İngilizce Sınavsız Tıp bölümü, Diş Hekimliği ve Hukuk gibi birçok bölüm uluslararası öğrencileri her sene mezun etmektedir. Doğu Saraybosna Üniversitesi bölümleri başlıca şu şekildedir;

- Tıp
- Diş Hekimliği
- Mimarlık
- Eczacılık
- Hukuk
- Bilgisayar Mühendisliği
- İnşaat Mühendisliği
- Makine Mühendisliği
- İşletme
- Dil ve Edebiyat Bölümleri

Ayrıca Doğu Saraybosna Bölümleri arasında Öğretmenlik Fakültesi, Müzik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi gibi birçok eğitim dalı da yer almaktadır. 

Doğu Saraybosna Üniversitesi Harç Ücretleri

Avrupa’nın kalbinde hem yabancı dilinizi geliştirmek hem de sınavsız bir şekilde eğitim almak mümkün. Üstelik yıllık 1000 Euro ile 3 bin Euro arasında değişen harç ücretleriyle… Evet, yanlış duymadınız Avrupa’nın en iyi okullarından birisinde hayalinizdeki bölümü çok uygun fiyatlarla sınavsız, şartsız okuyabilirsiniz. 

Ayrıca dil yeterlilik sınavında sağladığınız başarı veya dönem içi ders başarısıyla da burs kazanmanız mümkün. Doğu Saraybosna Üniversitesi başarılı öğrencilere yüzde 50 burs imkânı sağlamakta ve harç ücretlerini yarı yarıya almaktadır. Yıllık 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla hayalinizdeki mesleğe kavuşmak mümkün.
Doğu Saraybosna Üniversitesi harç ücretleri 2023 yılında şu şekilde belirtilmiştir;

- Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği 3 bin Euro
- Mühendislik Bölümleri 2 bin Euro
- Veterinerlik Bölümü 1500 Euro
- Sağlık Fakültesi Bölümleri (Fizik tedavi, radyoloji, anestezi vb.) 1500 Euro
- Hukuk Fakültesi 1500 Euro
- Öğretmenlik Fakültesi 1000 Euro

Ancak belirttiğimiz gibi Doğu Saraybosna Üniversitesi burs konusunda öğrencilere yüzde 50’ye veren bursları veya özel derece yapan öğrencilerine yüzde 100’e varan burs imkânları da sağlamaktadır. 

Saraybosna Öğrenci Yurtları Ve Yaşam Koşulları

Yurtdışında sınavsız eğitim almak isteyenler için Saraybosna en iyi alternatifler arasında gelmektedir. Balkanlarda yaşam koşulları Avrupa’daki birçok ülkeye göre çok daha uygun ve cazip olmaktadır. Siz de uygun bütçeli yaşam giderleri ile Avrupa’nın kalbinde üniversite eğitimi alabilirsiniz. 

Saraybosna öğrenci yurtları aylık 100 Euro civarında olup son derece güvenli ve temiz koşullar sunmaktadır. Bu ücretler ülkemiz dâhil hiçbir Avrupa ülkesinde yer almayacak kadar hesaplı olmakta ayrıca sağladığı imkânlar ile de öne çıkmaktadır. Siz de sınavsız şartsız şekilde hayalinizdeki eğitimi almak için Doğu Saraybosna Üniversitesini tercih edebilir ve kolayca denklik alarak bu hayalinize kavuşabilirsiniz…

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız