DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Şartsız Yurt Dışında  İngilizce Yazılım Mühendisliği Okumak

Geleceğin mesleklerinden olan yazılım mühendisliği okumak için alternatif mi arıyorsunuz? İşte sizler için sınavsız, şartsız bir fırsat sunuyoruz. Evet, yanlış duymadınız! Sınav şartı olmadan yazılım mühendisliği okuyabilirsiniz. Hem de yurtdışında alanındaki en başarılı okullarda…

Günümüzde yazılım en etkili meslekler arasında sayılmaktadır. İnternet çağına bu kadar hızlı girmiş olmamızla birlikte de etkisi her geçen gün artmaktadır. Artık yurtiçinde ve yurtdışın hizmet veren küçükten büyüğe her şirkette bünyesinde yazılımcı çalışmaktadır. Durum böyle olunca da yazılım mühendisliği geleceğin meslekleri arasında kalmaya devam edecektir.

Ayrıca yurtdışında İngilizce yazılım mühendisliği okuyarak da yabancı ülkelerde veya şirketlerde çalışabilirsiniz. Ana dil seviyesinde geliştireceğiniz ikinci bir dil ile de Türkiye’ye döndüğünüz zaman yüksek maaşlar ile büyük şirketlerin bünyesinde bir koltuğa sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yol haritamıza göz atmak…

Sınav Şartı Olmadan Yazılım Mühendisliği Yurtdışı Üniversitelerine Kayıt Olun!

Yurtdışında yazılım mühendisliği okumak kulağa hoş geliyor değil mi? Bir de sınav şartı olmadan bu eğitimi alabileceğinizi düşünün! Avrupa’daki üniversiteler sizlere bu eşsiz fırsatı YÖK denkliği ile birlikte sunuyor. Sınavsız, puan alım yapan üniversiteler yalnızca lise mezuniyetiyle sizleri bu bölümlere kayıt yapmaktadır.

Eğer siz de yurtdışında İngilizce yazılım mühendisliği okumak istiyorsanız tek yapmanız gereken hayalinizdeki ülkeyi ve üniversiteyi seçmek! Draft Eğitim güvencesiyle yazılım mühendisliği eğitimi alabileceğiniz ülkeler listesine göz atarak, bu üniversitelerin içerisinden sizler için en avantajlı olanı tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce Yazılım Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler

Yurtdışında yazılım mühendisliği okumak için sizi zorlayacak hiçbir şart yoktur. Yalnızca resmi işlemleri tamamlayarak okula kayıt olabilirsiniz. Üniversitenin sizden talep edeceği B2 seviye İngilizce belgesine de sahip değilseniz endişelenmeyin.

Birçok üniversite kendi bünyesinde hazırlık eğitimi vererek bu sorunu da çözmektedir. Yurtdışında İngilizce yazılım mühendisliği okumak için gerekenler listesi şunlardan oluşmaktadır;

  • Lise mezuniyeti
  • B2 İngilizce seviyesine sahip olmak (veya hazırlık programlarına kayıt olmak)
  • Başvurulacak okula yazılmış niyet mektubu
  • Güncel pasaport
  • Eğitim için alınmış vize belgesi
  • Onay kabulü alındıktan sonra yatırılan harç ücreti

Yurtdışında yazılım mühendisliği haricinde tıp, diş hekimliği, diğer mühendislikleri de tercih etmek için Draft Eğitim’in sunduğu seçeneklere göz atabilirsiniz. Tek bir tıkla yurtdışı sınavsız üniversite rehberinden benzer bölümlere de göz atarak kariyer planınızı şekillendirebilirsiniz.

Dünyanın En İyi Yazılım Mühendisliği Üniversiteleri Hangileridir?

Eğer yurtdışında İngilizce yazılım mühendisliği eğitimi almaya karar verdiyseniz ilk önceliğiniz iyi bir eğitim olacaktır. Mesleğinizde uzmanlaşmak için de önceliği bu alanda gelişmiş ülkelere vermelisiniz. Alacağınız iyi bir eğitim sizi tüm dünyada mesleğinizi de yüksek maaşlarla yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Yazılım gibi dünyanın ortak geleceğinde önem sahibi olan bir meslek için İngilizce’ye ek olarak ikinci bir yabancı dil de büyük avantajlar sağlayacaktır. Almanca, Lehçe, Rusça gibi dilleri de eğitim süreniz boyunca CV’nize ekleyerek rakiplerinizden büyük bir adım öne geçebilirsiniz.

İşte bu durumda Almanya, Polonya ve Rusya gibi ülkeler bu açıdan hem başarılı üniversitelere sahip olmakta hem de uygun yaşam koşullarıyla avantajlar sağlamaktadır. Eğer ilk kriteriniz başarı ve uygun yaşam koşullarıysa ilk 1000’de yer alan üniversiteler arasından en iyi eğitimi veren ülkeleri de inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız