DRAFT BLOG

Sınavsız Tıp Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Ülkemizdeki öğrencilerin kariyerlerine dair en çok endişelendiği konulardan biri de hiç şüphesiz üniversite sınavıdır. Pek çok öğrenci bu sınavın stresinden dolayı, sınav sırasında panikleyerek sınav esnasında yanlış ve hatalı kodlamalar yapabilmekteler. Ne yazık ki bu durum yine pek çok öğrencimizi mağdur etmekte ve zaman açısından büyük bir kayıp yaşamalarına sebep olabilmektedir. Oysa ki yurt dışındaki çoğu okul sınavsız bir şekilde öğrenci kabul etmektedir. Üstelik bu okulların çoğu devlet üniversitesidir. Özellikle Tıp bölümü gibi prestijli bölümler, yurt dışında sınavsız bir şekilde okutulmaktadırlar. Sınavsız Tıp eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin hangileri olduğunu öğrenmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Yurt Dışında Tıp Eğitimi

Yurt içinde alınacak bir Tıp eğitimi birçok açıdan yeterli olmasına karşın yurt dışında alınacak bir Tıp eğitiminin son derece gerisinde kalmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinin arasında ise özellikle Avrupa ülkelerinin Orta Çağ’dan bu yana yerleşik bir tıp geleneğine ve bu konuda Antik Yunan dönemine kadar uzanan geniş kaynaklara sahip olması gelmektedir. Modern tıbbın da büyük bir etki taşıdığı Avrupa ülkeleri, teknolojik açıdan Türkiye’nin fersahlarca ilerisinde olduğundan dolayı da öğrencilere tıp biliminin geleceğe dönük yüzünü çok daha büyük bir rahatlıkla göstermektedir.

Ukrayna'nın En İyi Tıp Üniversitesi: Bogomolets Tıp Üniversitesi

Ukrayna’da bulunan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği  kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. Ülkenin başkenti Kiev’de konumlanmış olan okul, özellikle bünyesindeki araştırma hastanesiyle de adından söz ettirmektedir. Yurtdışında Tıp eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği okul, sadece Ukrayna’nın değil, Avrupa’nın da en iyi Tıp okullarından biridir diyebiliriz. Cerrahi anlamda modern teçhizatlarla donanmış olan bu prestijli kurum, Ukrayna’nın en iyi kliniklerini de bünyesinde barındırır.

Kalifiye Bir Rus Üniversitesi: Nijniy Novgorod Devlet Tıp Akademisi

Rusya'nın en kalifiye okullarından biri olan Nijniy Novgorod Devlet Tıp Akademisi, yurt dışında Tıp okuyabileceğiniz saygın kurumlardan biridir. 1920 yılında kurulan ve 800 üzerinde öğretim elemanını, 7 fakülte üyesini, 80 bölümü, 108 profesörü, 201 doçenti ve 1000’e yakın öğretim kadrosu üyesini bünyesinde barındıran üniversite, toplamda 3000 aktif öğrencisiyle sadece tıbbi ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin merkezi değil aynı zamanda Rusya’nın en önemli eğitim ve kültür merkezlerinden birisidir. Kurumun Dünya Sağlık Örgütü tarafından tescillenen üstün tıbbi başarıları prestijini göstermektedir. 8 adet binadan oluşan kurumda 8 – 12 kişilik sınıflarda hasta gözlemine dayalı ileri teknoloji donanımlı kliniklerde pratik bir eğitim yürütülmektedir.

Yurt dışında sınavsız bir şekilde Tıp eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız