DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Sınavsız Tıp Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler: YKS Puan ya da Sıralama Şartı Yok!

Ülkemizdeki öğrencilerin kariyerlerine dair en çok endişelendiği konulardan biri şüphesiz ki üniversite sınavı: YKS. Pek çok öğrenci bu sınavın stresinden dolayı, sınav esnasında panikleyerek yanlış ve hatalı kodlamalar yapabiliyor. Ne yazık ki bu durum pek çok öğrencimizi mağdur ederek zaman açısından büyük bir kayıp yaşamalarına sebep olabilmektedir. Türkiye’de üniversite eğitimi alabilmek için YKS’ye girmek zorunlu fakat birçok ülkede lisans eğitimi almak için tam tersine üniversite sınavı gibi bir kriter bulunmamaktadır. 

Yurt dışında sınavsız istediğiniz her bölümü okuma fırsatınız bulunuyor; özellikle ülkemizde sıralama kriteri olan bölümlerden Tıp gibi prestijli bölümlere de sınavsız kabul alabilirsiniz. Sınavsız Tıp eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin hangileri olduğunu öğrenmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

 

Polonya’nın En İyi Tıp Üniversitesi: Varşova Tıp Üniversitesi

Polonya’da bulunan Varşova Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Varşova Tıp Üniversitesi, İngilizce Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için kuruldu. Ülkenin başkenti Varşova’da konumlanmış olan okul, Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve dünyanın birçok ülkesinde tanınan bir Tıp diploması ile adından söz ettirmektedir. Yurt dışında Tıp eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği Varşova Tıp Üniversitesi, Dünya Üniversiteler Sıralaması’nda ilk 1000’de yer alır ve sadece Polonya’nın değil, Avrupa’nın da en iyi Tıp okullarından birisidir. 

 

Polonya’nın Tıp Alanında En Büyük Üniversitesi: Lodz Tıp Üniversitesi

Polonya’nın yurt dışında Tıp okuyabileceğiniz saygın kurumlardan biri olan Lodz Tıp Üniversitesi, 2002 yılında Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi olmak üzere iki tıp fakültesinin birleşiminden doğmuştur. Lodz Tıp Akademisi’nin kuruluşu ise 1949 tarihine kadar uzanmaktadır. Lodz Tıp Üniversitesi’nde tıbbi kadrolara sunulan eğitim her geçen gün güncellenir ve profesyonelleştirilerek sürekli geliştirilir. Polonya’nın 2004’te Avrupa Birliği üyesi olması ile birlikte 25 ülkede LTÜ eğitimi direkt olarak tanınmaktadır. Ayrıca Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’nın yüzlerce araştırma hibesi dağıtılan ve pek çok araştırma sözleşmesi yapılan önde gelen tıbbi araştırma merkezlerindendir.

 

Kuzey Makedonya’nın Gelecek Vaat Eden Üniversitesi: Goce Delcev Üniversitesi

Avrupa ve Orta Asya’da gelecek vaat eden üniversiteler sıralamasında 30 ülke, 450 üniversite arasında yer alan Goce Delcev Üniversitesi, Kuzey Makedonya’nın İştip kentinde 2007 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. 2009 yılında ise Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından eğitim müfredatı uygunluğu kabul edilmiştir. Ülkemizdeki öğrenciler, uygun harç ücretleri ve ortak kültürel geçmişimizi avantaj olarak düşünerek sınavsız Tıp ve birçok bölüm için Goce Delcev Üniversitesi’ni tercih eder.

 

Yurt dışında YKS puanı ya da sıralama şartı olmadan sınavsız bir şekilde Tıp eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız