DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Sınavsız Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler

Dünyanın en iyi okullarından birinde hem sınavsız hem de Türkçe eğitim alabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız. Özellikle Avrupa'da bulunan bazı okullar sadece lise diplomanız ile kayıt olmanıza olanak tanıdığı gibi müfredatı da Türkçe dilindedir. Yurt dışında Türkçe eğitimli bir üniversitede okumanın ise bazı avantajları vardır diyebiliriz. İngilizce ya da farklı bir dilde eğitim almak öğrenmeyi belki bir miktar zorlaştırabilir. Ancak bu herkes için geçerli bir durum değildir elbette. Zira herkesin öğrenme hızı birbirinden farklılık göstermektedir. Ancak "ben hem yurt dışında okuyayım hem de eğitim dilim Türkçe olsun" diyorsanız, doğru adrestesiniz.

Türkçe Eğitim Dendiği Zaman Akla İlk Gelen Kurum: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya’nın Türk nüfusu yoğun kenti Gostivar’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi kültürümüze yakın bu ülkenin gözbebeklerindendir. Avrupa’daki akademik sisteme göre düzenlenmiş olan bir müfredata sahip olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda YÖK Denkliği’ne de sahip bir eğitim kurumudur. Dünyanın hemen hemen her kıtasından öğrenci kabul eden Uluslararası Vizyon Üniversitesi akademik anlamda da son derece başarılıdır. Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi kurumun tıpkı ismi gibi uluslararası bir vizyona sahip olmasıdır.

Balkanlar'da Bir Diğer Kaliteli Kurum: Uluslararası Struga Üniversitesi

Makedonya’nın kültür ve turizm kenti olan Struga kentinin Ohrid Gölü kıyısında bulunan Struga Üniversitesi, 2008 yılında kuruluşunu tamamlayarak “Uluslararası Struga Üniversitesi” adını almıştır. Üniversitenin uluslararası bir isim ve nitelik taşımasının en önemli nedeni, kuruluş aşamasında dünya çapındaki birçok akademik kurum ve kuruluşça desteklenmesi ve bu desteğin bugün hala sürmesidir. Bu nedenle, Struga Üniversitesi bugün çeşitli ülkelerden gelen akademik kadrosuyla ve global eğitim anlayışıyla tüm dünya tarafından kabul gören bir üniversitedir.

Kardeş Ülke Azerbaycan Ve Bakü Devlet Üniversitesi

Azerbaycan‘ın en eski ve saygın Üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi  1919 yılında kurulmuştur. 1930’da Sovyet yöneticiler tarafından “yeniden yapılandırma” adı altında kapatılmış ve okulun yerine de Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1934 yılında Azerbaycan genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği yönetimi, Azerbaycanda okumak isteyenlerin sayısını yeniden artırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur.

Yurt dışında bulunan üniversiteler hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız