DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Sınavsız Uçak Mühendisliği Okuyabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Sınavsız eğitim artık birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla Avrupa ve dünya çapında yurt dışından lise diploması ile öğrenci kabul eden sınavsız üniversiteler açılmaktadır. Baltık ve Orta Avrupa bölgelerinde yaygınlaşan bu tür üniversitelere, yurt dışında mühendislik, tıp, mimarlık gibi normalde yüksek puan gerektiren bölümlere girmek isteyen öğrencilerin yoğun ilgisi var. Bu eğitim alanlarından biri de uçak mühendisliği.

Uçak mühendisleri bir uçağın kalkışından inişine kadar sağlıklı bir uçuş yapmasını sağlayan, gereken tüm ekipmanlarının kontrolünü yapan, çalışma kapasitesine göre teknik tahkimat yapan, uçağın tüm parçalarının bakım ve kontrolünü gerçekleştiren teknisyenlerdir. Dünyanın pek çok yerinde çalışan büyük havayolu şirketlerinden, özel kuruluşlara kadar verimli iş imkanları sağlayan bu bölüm; özellikle ülkemizden eğitim almak için yurt dışına giden öğrenciler tarafından  tercih edilmektedir.

Bu bölümü sınavsız bir şekilde okuyabileceğiniz üniversitelerinden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi

Rusya, Sivil Havacılık eğitimi konusundaki belki de en gelişmiş ülkedir. Bu ülkede yer alan MSHTÜ, 1971 yılında “Moskova Sivil Havacılık Mühendisleri Enstitüsü” olarak eğitim hayatına başladı. Şimdiki adını daha sonradan almıştır.

Moskova Sivil Havacılık Teknik Üniversitesi’nde Rusya Üniversitelerinin çoğunda olduğu gibi ilk yılda bir hazırlık eğitimi verilmektedir çünkü üniversitenin eğitim dili Rusça’dır. Kurumu tercih eden öğrenciler hazırlık eğitimlerinin sonundaki sınavda gereken başarı puanına erişerek hazırlık sertifikası alırlar ancak hazırlık yılının ikinci döneminden itibaren ek ders alma seçeneği mevcuttur.

Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi

Bu okul da mühendislik, lojistik, havacılık eğitiminin ülkesi Rusya’da. Sınavsız üniversite modelini en sistematik şekilde uygulayan okullardan biri olan bu kurum pek çok farklı ülkeden öğrenci almaktadır. Bünyesinde 200 profesör, 550 doçent, 1400 öğretim üyesi, 3500 personel ve 22500 aktif öğrenciyi barındıran eğitim kurumu 8 fakülteden ve 5 enstitüden oluşuyor. Savunma sanayi üzerine eleman yetiştiren üniversite devlet taahhüdü uygulayan bir kurumdur. Her yıl 300’ü aşkın öğrenci savunma şirketlerinin araştırmasında ve geliştirmesinde çalışmaktadır. 

Kiev Politeknik Üniversitesi

1898 yılında kurulan bu eski üniversite, Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesine girmeye hak kazanmıştır. Lise diploması ile girilebilen, sınavsız eğitim veren bu okul uçak mühendisliğinin yanı sıra diğer mühendislik alanlarında da yüksek kalitede eğitim vermesiyle tanınıyor. Eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir.

Avrupa’da sınavsız eğitim, uçak mühendisliği eğitimi üzerine merak ettiğiniz diğer her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla konuşun. Sitemizde yer alan online iletişim formu üzerinden bizlerle irtibat sağlayabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız