DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Sınavsız Üniversite Eğitimi Almak Mümkün mü

Her öğrenci hayalini kurduğu bölümde okumak ister. Ancak hayallerinizi süsleyen bölümde okumak için ülkemizde belirli bir sınav sisteminden geçmek gerekir. Yüksek rekabet içeren bu sistemde bazı öğrenciler ne yazık ki sınav sistemine takılarak ya istemediği bir bölüm tercih etmekte ya da hayallerine veda etmek zorunda kalıyor. Ancak bunun bir kader olmadığını söylesek ne dersiniz? Sınavsız üniversite okumak mümkün! 

Üniversite eğitimini yurtdışında almak isterseniz, ülkemizdeki sınav sisteminde aldığınız puanlar, okul taban puanlarınız gibi faktörler belirleyici özelliğini yitirecektir. Dolayısıyla, yurtdışında okumak isterseniz hayallerinize bir adım daha yakın olabilirsiniz! İstedikleri bölümlerde okuyan öğrencilerin hem okul hayatlarında hem de meslek yaşamında çok daha başarılı oldukları yaygın kabul edilen bir gerçektir.

Hem taban puanı gerektirmeyen hem de sınav stresi yaşatmayan üniversiteler için yurtdışında eğitim almayı düşünebilirsiniz. Yurtdışında eğitim veren pek çok kaliteli ve köklü üniversite, fiyat ve maliyet açısından ülkemize çok yakındır.

Sınavsız üniversite eğitimi için Ukrayna, Makedonya, Polonya, Sırbistan, Litvanya, Rusya, Azerbaycan ve daha birçok ülkeyi tercih edebilirsiniz. Bu ülkelerde sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin pek çoğu dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alır. Ayrıca, eğer isterseniz Makedonya ve Azerbaycan’da Türkçe eğitim seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Bu konuda size pek çok seçenek sunuyoruz!

Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgi için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Yurtdışında üniversite okumaya karar verdiğiniz günden mezun olduğunuz güne kadar her zaman yanınızdayız!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız