DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Üniversite Eğitimi Hakkında  Sıkça Sorulan Sorular

Ülkemizdeki üniversite sınavının zorlayıcı koşulları ve bölüm puanlarının oldukça yüksek oluşu, öğrencilerimizi yurt dışındaki okullara itmektedir. Zira yurt dışında bulunan çoğu saygın kurum sadece lise diploması ile kayıt alarak öğrencilerine dünyanın en iyi eğitimini sunmaktadır. Yurt dışı eğitimi daha pek çok açıdan avantajlıdır. Sınavsız üniversite okumanın dışında vizyonunuzu ve dilinizi geliştirebilir, farklı kültürler tanıyabilir ve uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın da sahibi olabilirsiniz. Bu sayede rakiplerinizin bir kaç adım ötesine geçmeniz kaçınılmazdır. Sınavsız üniversite eğitimi hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitim Almak Pahalı Mıdır?

Yurt dışında sınavsız eğitim almak her bütçeye göre uygun avantajları da beraberinde getirmektedir. Yurt dışındaki kurumların harç ücretleri yurt içine kıyasla neredeyse aynıdır. Hatta bazı kurumların ücretleri Türkiye'deki okullardan bile daha uygundur diyebiliriz. Örneğin Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurt dışında sınavsız ve uygun fiyatlarla üniversite okumak isteyenler için muhteşem seçenekler sunmaktadır. Avrupa’da okumayı düşünürken yüksek eğitim ve yaşam maliyetleri sizi kaygılandırıyorsa, Uluslararası Balkan Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz.

Yurt Dışında Sınavsız Lisans Tamamlama Mümkün Mü?

Yurt dışında bulunan pek çok kurumda sınavsız bir şekilde lisans tamamlama yapabilirsiniz. Ukrayna’nın en önemli liman kenti olan Odessa’da bulunan Odessa Humanitarian Üniversitesi, sınavsız lisans tamamlama dendiğinde ilk akla gelen eğitim kurumlarındandır. Üniversite, özellikle sosyal bilimler alanında prestijli lisans tamamlama programları sunar. Ukrayna’nın özellikle öğrencilere ekonomik bir yaşam tarzı sunması, yurt dışında lisans tamamlamayı düşünen pek çok kişi için oldukça iyi bir alternatiftir.

Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Sınavsız üniversite okumak için ihtiyacınız olan evraklar lise diplomanız ve aldığınız derslerin ve notların ayrıntılı dökümü, pasaportunuzun fotokopisi ve bu evrakların tercümesi gibi evraklardır. Alacağınız eğitim dilinde yeterlilik belgesi sunabiliyorsanız eğer bunu da evrak listenize eklemelisiniz. Dil yeterliliği sunamayanlar ise lisans eğitiminden önce hazırlık eğitimi alabilir veya önce yurt dışında dil kursu eğitimi almayı düşünebilirler.

Tıp Ve Hukuk Gibi Yüksek Puan İsteyen Bölümlerde Sınavsız Eğitim Alabilir Miyim?

Evet alabilirsiniz. Örneğin; Ukrayna’da bulunan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği  kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. Ülkenin başkenti Kiev’de konumlanmış olan okul, özellikle bünyesindeki araştırma hastanesiyle de adından söz ettirmektedir. Yurt dışında Tıp eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği okul, sadece Ukrayna’nın değil, Avrupa’nın da en iyi Tıp okullarından biridir diyebiliriz. Cerrahi anlamda modern teçhizatlarla donanmış olan bu prestijli kurum, Ukrayna’nın en iyi kliniklerini de bünyesinde barındırır.

Aklınıza takılabilecek daha pek çok sorunun yanıtını almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız