DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Üniversite Okumak

Üniversite giriş sınavı, ülkemizdeki sınav ve eğitim sisteminin getirdiği bir zorunluluk olarak her yıl düzenlenmekte, üniversite okumak isteyen milyonlarca aday bu sınavda başarılı olarak hayallerine bir adım daha yaklaşmayı ümit etmektedir. Bu sınava milyonlarca adayın hazırlandığı düşünüldüğünde, üniversite yarışında kıyasıya rekabet yaşandığı bir gerçektir. Zira yeni açılan üniversitelerin sayısı giderek artsa da bu okullar hem nicelik hem nitelik açısından talebi karşılamada yetersiz kalabilmektedir. Bu durum, adaylar açısından birkaç sonuç doğurmaktadır: Bazı adaylar, istedikleri bölüme girebilmek için sınava tekrar hazırlanmakta, bazıları aynı stresi tekrar yaşamamak için ilk tercihleri olmayan bir üniversite veya bölüme yerleşmekte, bazıları ise sınavdan başarısız oldukları düşüncesiyle hayallerine veda etmektedir. Bu sonuçların tümü, öğrenci adaylarının hayatlarını büyük ölçüde değiştirmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlardan herhangi birini bizzat yaşadıysanız, bu durumu fırsata çevirmenizin mümkün olduğunu bilmenizi isteriz. Başka bir deyişle, üniversite sınavında istediğiniz bölümü kazanamadığınız için hayallerinize veda etmenize gerek yoktur. Hayalinizdeki bölümü üniversite giriş sınavına gerek kalmadan, yurtdışındaki köklü üniversitelerden birinde okuyabileceğinizi, üstelik bunun için Türkiye’de harcayacağınız bütçeye denk bir bütçenin yeterli olacağını duysaydınız, ne derdiniz? 

Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yurtdışında sınavsız okuyabileceğiniz pek çok bölüm ve üniversite seçeneği sunuyoruz. İspanya’dan Balkanlara, Ukrayna’dan Azerbaycan’a uzanan partner okullarımızda, pek çok dil ve bölüm seçeneğinden birini tercih ederek hayallerinizi yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz. 

Birkaç örnek vermek gerekirse, Türkçe eğitim almak isteyenler için Balkanlar çok popüler ve iyi bir tercihtir. Özellikle Makedonya’daki üniversitelerin müfredatları ülkemiz müfredatına paralel olup bazı üniversiteler %100 Türkçe müfredatla faaliyet göstermektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Uluslararası MIT Üniversitesi ve Uluslararası Struga Üniversitesi, bu okullar arasında sayılabilir. Makedonya ve diğer Balkan ülkeleri, uygun yaşam şartları ve kültürümüze yakınlığıyla da her yıl yüzlerce öğrencinin ilk tercih ettiği ülkelerden biridir.

Diğer taraftan, eğer yabancı dilde eğitim almayı düşünüyorsanız, Avrupa’nın en köklü okulları sizi bekliyor. Örneğin Polonya’da Lodz Tıp Üniversitesi, Wroclaw Tıp Üniversitesi gibi kaliteli tıp okullarında tıp ve diş hekimliği alanlarında sınavsız okuyabilirsiniz. Bu okulların dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içinde yer aldıklarını da belirtmek isteriz. 

Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ayrıcalığıyla sunduğumuz diğer sınavsız üniversite seçenekleri için web sitemizi ziyaret edebilir, dilerseniz alanında tecrübeli ve uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Gelin, geleceğinizi birlikte planlayalım.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız