DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Üniversiteler

Ülkemizde üniversite denince öğrenci adaylarının aklına gelen ilk konulardan biri üniversite sınavıdır. Bunda üniversite sınavının çok yoğun bir rekabet taşıması, uzun ve yorucu bir hazırlık sürecini zorunlu kılmasının payı büyüktür. Dolayısıyla, çeşitli nedenlerden ve bazen sadece şanssızlıktan dolayı üniversite sınavında istediği performansı gösteremeyip hayal ettikleri bölümlere yerleşemeyen öğrenciler ne yazık ki mutsuz olmakta, hayallerini ertelemek zorunda kalmaktadır. 

Pek çok araştırmaya göre, istediği mesleği yapanların çok daha başarılı oldukları ve hayatlarından daha büyük bir tatmin sağladıkları ortadadır. Ülkemizde Avrupa ve dünya standartlarında pek çok kaliteli üniversite bulunmakla birlikte bu üniversitelere girebilmek için yaşanan zorlu rekabet, pek çok kişinin istediği bölümde kaliteli eğitim almasına engel teşkil etmektedir.

Eğer üniversite sınavı nedeniyle istediğiniz bölümü okuyamayacak olmaktan dolayı kaygılanıyorsanız, sizler için bir teklifimiz var: Sınavsız öğrenci alan üniversitelerde hayal ettiğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Hem de yurtdışında!

Üniversite sınavı, doğal olarak ülkemizdeki üniversiteler için bir önkoşuldur. Üniversite sınavından aldığınız puan ne olursa olsun, Avrupa ve Avrasya’nın bu puanı şart koşmayan en kaliteli üniversitelerinde hayal ettiğiniz bölümü okuyarak mutlu ve başarılı bir geleceğe doğru ilk adımı atabilirsiniz.

Avrupa ve Avrasya’da sınavsız üniversite okuyabileceğiniz ülkelerin başında Polonya, Litvanya, Sırbistan, Makedonya, Ukrayna, Rusya ve Azerbaycan gelmektedir. Özellikle Polonya, dünya en iyi üniversite sıralamalarında ilk 1000’de yer alan üniversiteleri ve öğrencilere çalışma izni sağlaması dolayısıyla sık tercih edilen ülkelerden biridir. Ukrayna, Sırbistan ve Makedonya ise uygun yaşam masraflarıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca, Türkçe eğitim seçenekleri, yurtdışında Türkçe üniversite okumak isteyen binlerce öğrenciyi Makedonya ve Azerbaycan’a çekmektedir. 

Yurtdışında sınavsız üniversite okuyabileceğiniz ülkeler, üniversiteler ve bölümleri hakkında cevabını merak ettiğiniz tüm sorular için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, eğer doğrudan bilgi almak isterseniz uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. Dilerseniz, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak tecrübeli danışmanlarımızla yüz yüze görüşmeyi de tercih edebilirsiniz. Gelin, geleceğinizi planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız