DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Sınavsız Üniversiteye Giriş

Daha çocuk yaşlardan itibaren büyüdüğümüzde hangi mesleğe sahip olacağımızı söylemeye başlarız. Ancak bazı kişilerin çocukluğundan itibaren hayalinde olan üniversiteyi kazanma hayalini gerçekleştiremez. Çünkü Türkiye'de verilen eğitim sistemindeki sorunlar ve bitmek bilmeyen sınav maratonu içerisindeki yanlış uygulamalar birçok öğrencinin açıkta kalmasını ve üniversitede okuyamamasına neden olmaktadır.  

Türkiye'de bulunan özel üniversitelerde okumak için de taban puanı şartı bulunması birçok kişinin yine açıkta kalmasına neden olmaktadır. Sınavsız üniversiteye giriş imkânı sağlayan tek uygulama; yurtdışında eğitim almaktır.

Özellikle Balkan üniversitelerinde sunulan sınavsız üniversiteye giriş imkânı ile sizlerde hayalinizdeki mesleğiniz ile ilgili bölümlerde eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Üstelik Balkanlarda eğitim veren üniversiteler oldukça ekonomik ve eğitim almak için birçok önemli koşulları da taşımaktadır.   Makedonya'da bulunan ve Türkçe eğitim veren üniversiteler Türk öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.  Hem eğitimin Türkçe olması hem de Makedonya'da yaşam şartlarının Türkiye ile benzerliği ve Makedonya'da kullanılan dillerden birinin Türkçe olması bu avantajı sunmaktadır.

Makedonya'da bulunan birçok üniversite ayrıca İngilizce, Arnavutça ve Makedonca eğitimde vermektedir. Dilerseniz farklı bir dil öğrenmek için kendi diliniz haricinde bir üniversiteyi de tercih edebilme şansını değerlendirebilirsiniz. Makedonya'da bulunan Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Fon Üniversitesi ve Üsküp Mit Üniversitesi Türkçe eğitim veren üniversiteler içerisinde yer alır.

Ayrıca Amerikan Üniversitesi gibi daha birçok üniversite bulunmaktadır. Sınavsız üniversiteye giriş yapmak isterseniz ve istediğiniz bölümde eğitim alma şansını yakalamak isterseniz; Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanarak yurtdışında bulunan üniversiteler hakkında bilgi alabilir ve bu üniversitelerin şartlarını da öğrenebilirsiniz. Ankara, İzmir ve İstanbul şubelerimizden yetkili danışmanlarımız; kafanıza takılan her konuda yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız