DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Uzaktan Eğitim Yapmak Mümkün mü?

Liseden sonra hayallerindeki bölümü okumak isteyen Türk öğrencilerimiz, üniversite sınavına girmek zorundadır. Üniversite sınavı bazı öğrencilerimiz için kaygılı bir süreç olabilmekte ve kişiler sınav stresi yüzünden düşük puan alabilmektedir. Yurt dışındaki çoğu üniversitede ise sınav şartı aranmamaktadır. Yurt dışında üniversite eğitimi, sunduğu avantajlar ve sağladığı olanaklar açısından giderek daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Ülkemizden de pek çok öğrencinin tercih ettiği ve uluslararası arenada söz sahibi olan yurt dışı kurumlarına örgün öğretim ile kayıt olunduğu gibi uzaktan eğitim sistemi ile de kayıt yapılmaktadır. Uzaktan eğitim, bugün halihazırda bir işte çalışan ya da bulundukları yeri değiştirme imkanı olmayan pek çok kişi için uygulanan bir eğitim modelidir. Öğrenciler bu sayede Türkiye'den yurt dışında bulunan bir kuruma kayıt olabilir ve yine uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olabilirler.

Yurt Dışında Sınavsız Uzaktan Eğitim
Uzaktan öğrenimde bizzat kampüs hayatına katılmanız ya da derslere fiziksel olarak girmeniz gerekmemektedir. Dönemde sadece bir kere vize ve final için kayıt olduğunuz üniversiteye giderek sınavlara girmeniz yeterli olacaktır. Ancak bu durum bütün üniversiteler ve ülkeler için gerekli değildir. Peki hangi kurumlar sınavsız uzaktan eğitim sunmaktadır? Ukrayna'da bulunan ve Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumu olan Karazin Kharkiv Üniversitesi, yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz saygın bir kurumdur. 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında en kaliteli ilk 1000 üniversite içerisinde yer alan kurum; lisans, yüksek lisans, master ve doktora programlarında eğitim vermektedir.

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi ise özellikle Hukuk alanında uzaktan eğitim alabileceğiniz bir okuldur. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. 

Siz de sınav stresi olmadan uzaktan eğitim almak istiyorsanız İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız