DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız ve Kaliteli Eğitimi İle  Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Azerbaycan yurt dışında eğitim almak isteyen, ama ülkesinden ve kültüründen çok da fazla uzaklaşmak istemeyen Türkiyeli öğrencilerin özellikle tercih ettiği bir ülke. Yalnızca bununla da değil tabii; Azerbaycan’da sunulan kaliteli mühendislik ve işletme eğitimlerinin yanı sıra sınavsız üniversite eğitiminin de bulunması bu ülkeyi pek çok kişinin listesine dahil ediyor. 

Ayrıca yaşam ve harç giderleri açısından da Azerbaycan, cazip bir ülke. Eğer iyi bir plan ve danışmanlıkla, kendinize uygun bir seçim yaparsanız yüksek kaliteli bir üniversite eğitimini hem uygun fiyata hem de sınavsız olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca burası, halen Rusya ile kültürel ve ekonomik bağları bulunan bir ülkedir. Dolayısıyla İngilizce’nin yanı sıra, dünyada en çok kullanılan ticaret dillerinden biri olan Rusçayı öğrenmek için de vakit yaratabilirsiniz. Alacağınız kaliteli eğitimle birlikte bu yeni dillerde de kendinizi geliştirebilirseniz okul sonrası çalışma hayatınıza büyük katkılar sağlayabilirsiniz.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 1967 yılında kurulan Azerbaycan Devlet Pedagoji Enstitüsü Nahçıvan şubesi, beş yıl sonra ise bağımsız yüksek okula dönüşmüş Nahçıvan Devlet Pedagoji Enstitüsü'nün mirasçısı konumunda. Şu an sahip olduğu “Nahçıvan Devlet Üniversitesi” adını 1990 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararı ile almıştır. Kampüs, 108 hektarlık geniş bir alana kurulmuştur. 

Sınavsız öğrenci alan okulun lisans programlarının harç ücretleri pek çok Avrupa ülkesine göre daha uygun fiyatlardan başlıyor. Okulda teknik alanlarda Arazi Taşıt Mühendisliği, Demiryolu Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği gibi bölümlerin yanında Muhasebe ve Denetmenlik, Tıp ve Eczacılık gibi sektörel bölümler var. Bunlarla da birlikte ayrıca Müzik ve Oyunculuk gibi güzel sanatlar bölümlerinin de eğitimi veriliyor. Eğitim dili Türkçe’ye en yakın dil olarak kabul edilen Azerice’dir. 

İmkanlar ve Etkinlikler

Kampüste, her türlü tesis ve imkanı barındıran modern eğitim binaları mevcuttur. Elektronik alanlar, laboratuvarlar, internet merkezleri ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış elektronik kütüphanesi tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin hizmetine sunuluyor. NDÜ’nün 4 farklı kıtadan 50 üniversitesiyle anlaşmaları bulunmaktadır. Okulda ayrıca bir TV stüdyosu, radyo stüdyosu, tiyatro stüdyosu, dans ve vokal grupları, koro kolektifleri de yer alıyor. 

Sınavsız ve uygun fiyata eğitim alabileceğiniz Nahçıvan Devlet Üniversitesi ve diğer Azerbaycan üniversiteleri, yurt dışında eğitim almak gibi konular hakkında sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Online iletişim formu ile bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız