DRAFT BLOG

Sınavsız Yazılım Mühendisliği Okuyabileceğiniz Yurt Dışı Kurumları

Yazılım mühendisliği günümüzde en çok tercih edilen bölümlerden biridir. Dijital teknolojilerin geldiği aşama, bu alandaki kalifiye personel, nitelikli işgücü ihtiyacını kalıcı hale getirmektedir. Bu alanda büyük yatırımlar yapılmakta, insanlığın tamamını ilgilendiren, herkesin yaşam tarzını değiştiren ve dönüştüren projelere imza atılmaktadır. Haliyle bu alanda alınacak bir üniversite eğitiminin kalitesi de son derece önemli bir konuma gelmektedir. Bu sebepten dolayı pek çok öğrenci yurt dışında yazılım mühendisliği okumanın yollarını araştırmaktadır. 

Yazılım mühendisliği okumak için de illa ki zorlu sınavlara girmeniz ve bunlardan büyük puanlarla geçmeniz de gerekmiyor. Bilindiği üzere sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler gittikçe daha yaygın hale gelmektedir. Böylelikle sınav stresine girmek istemeyen veya sınavlara hazırlanabilecek zamanı kendisine yaratamayan öğrenci adayları için sınavsız üniversite eğitimi imkanı oluşmaktadır. Şimdi kısaca, sınavsız yazılım mühendisliği okuyabileceğiniz üniversiteleri, ülkeleri kısaca tanıyalım.

Rusya: Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi, seçkin akademisyenleri ve başarılarıyla insanlığın tümüne hizmet eden mezunları sayesinde uluslararası ün kazanmış köklü bir eğitim kurumudur.2010 yılında "Federal" üniversite statüsünü kazanmasıyla birlikte eğitim faaliyetleri daha da hızlanmıştır
Kazan Federal Üniversitesi, günümüzde yerel ve uluslararası işbirliği programlarına katılım gösteren, akademi ve sektör arasında köprü görevi gören, uluslararası alanda üst düzey araştırmalar ve yeniliklerle adından söz ettiren bir eğitim kurumudur. Son yıllarda çeşitli uzmanlık merkezleri ve dünya klasmanında araştırma ve eğitim laboratuvarları da kurulmuştur. 

Ukrayna: Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur.19 fakülte, Kiev polytechnic institute, Kiev Politeknik Üniversitesi 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir.
Kiev Politeknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Kiev Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir. 

Polonya: WSB Üniversitesi

WSB, pratiklik ve dostaneliği merkeze koyan öğrenci merkezli bir kurum olup Polonya’nın en iyi özel üniversitelerinden biridir. Eğitim süresince öğrencilere çeşitli staj olanakları sağlanır. İş teklifleri, stajlar, iş danışmanları ile toplantılar, ücretsiz eğitim kursları, Kariyer Hizmetleri Ofisi tarafından sağlanan koçluk hizmetleri gibi ekstra faaliyetlerle öğrencilerinin ve mezunlarının kariyer yollarını aydınlatıp inşa etmeye odaklanan bir üniversitedir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında mühendislik eğitimi alabileceğiniz kurumlar, en iyi sınavsız üniversiteler gibi konulara dair öğrenmek istediğiniz her şey için eğitim danışmanlarımızla konuşabilirsiniz. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız