DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Sizi Evinizde Hissettirecek Yurt Dışı Üniversiteleri

Yurt dışı üniversiteleri, yurt içi üniversitelerine göre daha avantajlı seçenekler sunmaktadır. Örneğin; öğrenci dostu ülkelerde eğitim almak, yurt içindeki özel bir üniversitede okumaktan daha uygun ve avantajlı bir seçenektir diyebiliriz. Harç ücretlerinin uygun oluşu, sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmesi ve daha bir çok avantajı ile yurt dışı okulları, vizyonunu genişletmek isteyen öğrencilerimiz için ideal bir tercihtir. Peki bu kurumlar hangileridir?

Polonya Üniversiteleri: Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının oldukça fazla olduğu düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi okulu olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir. Öğrencilerin büyük çoğunluğunun üniversite ve eğitim programı seçiminden memnun olduğunu gösteren, üniversite tarafından gerçekleştirilen yıllık anketler Varşova Üniversitesinin eğitim kalitesini ortaya koymaktadır. Prestiji, gelişim fırsatları ve muhteşem çalışma ortamı, Varşova Üniversitesinin en güçlü yönleri arasındadır. Üniversite mezunlarının gerçekleştirdikleri araştırmalar da eğitim kalitesinin başka bir göstergesidir. Eski öğrencilerinin kariyerini izleyen Varşova Üniversitesi, bu anlamda Avrupa’nın en büyük araştırma girişimini yürütmektedir. Sonuçlara göre, Varşova Üniversitesinden mezun olmak iş piyasasında kesinlikle avantaj sağlamaktadır: Ankete katılanların %94’ü mezun olduktan sonra iş bulmuştur.

Makedonya Üniversiteleri: Balkan Üniversitesi

2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine ücret bakımından düşük kalite bakımından yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır.

Yurt dışı okulları hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız