DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sosyal Bilimler Eğitiminde Öne Çıkan Üniversite veya Ülkeler

Günümüzde, daha eski zamanlarda fazla popüler olmuş sayısal bilimler alanı kadar, sosyal bilimler alanı da oldukça rağbet görmektedir. Özellikle yurtdışı üniversiteleri tarafından kaliteli bir şekilde verilen eğitimler, kalifiye sosyal bilimler uzmanları yetiştirmektedir. Sosyal bilimler eğitiminde öne çıkan üniversite veya ülkeler konusuna geçmeden önce, bu alanı daha iyi tanıtmakta fayda var.

Sosyal Bilimler alanı, Avrupa’da siyasetin kapital merkezli halinden, insan merkezli bir hal almaya başladığı 2000’li yılların başından bu yana kaybettiği popülaritesini geri kazanan bir alandır. Alan sayesinde ortaya çıkan yeni istihdam olanaklarının sayesinde hem Türkiye’den hem de yurtdışından pek çok genç bu alanda meslek edinmek için çalışma yürütmektedir. Bu bölüm aynı zamanda akademik birikimin yeniden önem kazandığı ve eğitimin farklı bir boyuta ulaştığı çağımızda da önemini yeniden tanımlayan bir alandır. Bu sebepten dolayı da alan, akademik gelişime ve entelektüel birikime önem veren kişilerce de öne çıkarılmaktadır.

Avrupa, akademik geleneğe ve insan haklarına verdiği önemden dolayı sosyal bilimler eğitiminin merkezi konumundadır. Özellikle Sosyoloji, Liberal Sanatlar ve Felsefe alanında Avrupa, sosyal bilimler konusunda öncü bir niteliğe sahiptir. Özellikle Avrupa’da sosyal bilimler eğitimi veren en iyi üniversiteleri Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

Almanya – Göttingen Üniversitesi – Sosyal Bilimler

Almanya’nın Göttingen kentinde bulunan Göttingen Georg August Üniversitesi, kamuya ait araştırma tabanlı bir eğitim kurumudur. 1734 yılında İngiltere Kralı II. George tarafından kurulan Göttingen Üniversitesi, Rönesans’ın ve Aydınlanma Düşüncesi’nin gerektirdiği ideallere ulaşmak için çabalayan bir eğitim kurumudur. Aşağı Saksonya’da bulunan en eski üniversite olan kurum eyaletteki en büyük öğrenci kitlesine sahip üniversite konumundadır.

Macaristan – Budapeşte Corvinus Üniversitesi – Sosyoloji

Budapeşte’de bulunan Budapeşte Corvinus Üniversitesi dünya standartlarında bilimsel performans sergileyen, akademik bir kadroya sahip bir üniversitedir. Kurum, öğrencilerine Avrupa Birliği’nin en köklü üniversitelerine eşit bir diploma ve birikim sağlamaktadır. 1920’den bu yana eğitim ve öğretim veren Budapeşte Corvinus Üniversitesi Ekonomi ve Sosyal Bilimler alanında Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden birisi olup özellikle Sosyoloji alanında kendisini uluslararası akademik camiaya kolayca kabul ettirmeyi başarmıştır.

Yurtdışında bulunan diğer sosyal bilimler fakültelerini ve okullarını merak ediyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Özellikle Avrupa’da bulunan okullar sizi bu konuda oldukça tatmin edecek ve almanız gereken en iyi eğitimi size verecektir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız