DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

SUMY Devlet Üniversitesi'nde Sınavsız Eğitim Programları

Ukrayna’nın dünyaca ünlü üniversitelerinden biri olan SUMY Devlet Üniversitesi’nde istediğiniz bölümü üniversite sınav engeline takılmaksızın tercih edebileceğinizi biliyor muydunuz? 

Ukrayna’nın kuzey doğusunda bulunan Sumy kentinde yer alan SUMY Devlet Üniversitesi, 70 yıllık deneyim ve birikiminin yanı sıra sınavsız eğitim fırsatlarıyla da yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği üniversiteler arasında bulunmaktadır. Uluslararası alanda da tanınırlığı bulunan SUMY Devlet Üniversitesi, Avrupa ülkelerindeki üniversiteler ile kıyaslandığında da oldukça düşük maliyetli eğitim olanaklarını öğrencilerine sunmaktadır. Bu durum, özellikle son yıllarda Ukrayna’nın eğitim alanında sunmuş olduğu devlet desteğinden kaynaklanmaktadır.

Sumy Devlet Üniversitesi, 2015 yılında, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteler Sıralamasına girmesiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Farklı alanlarda da dereceleri bulunan üniversite, 50 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencileri ile yurtdışı eğitimde ön plana çıkmaktadır. Üniversitenin bünyesinde Diş Hekimliği, Beden Eğitimi, Rusça, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği gibi bölümlerin bulunmasının yanı sıra, Yabancı Diller Fakültesi, Gazetecilik ve Filoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Tarih Fakültesi, Hukuk fakültesi, Genel Kimya Fakültesi, Elektronik ve Bilgisayar Fakültesi gibi fakülteler ile de zengin tercih seçenekleri sunmaktadır. 

SUMY Devlet Üniversitesi, öğrencilerine ülkenin resmi dili olan Ukraynacanın yanı sıra Rusça ve İngilizce eğitim dili seçenekleri de sunmaktadır. Dil yeterliliğine sahip olan öğrenciler, doğrudan lisans eğitimlerine başlayabiliyorken, dil konusunda çeşitli sebeplerle yeterlilik sağlayamayan öğrencilere üniversite tarafından 1 yıllık hazırlık bölümünde okuma imkânı sağlanmaktadır. 

Üniversitenin araştırma ve etkin eğitime verdiği büyük önem dolayısıyla da SUMY Devlet Üniversitesi öğrencileri, yalnızca pasif bir eğitim sürecinden değil aynı zamanda etkin ve katılımcı bir süreçten de geçerler. Ayrıca, SUMY Devlet Üniversitesi kampüsünün sunmuş olduğu olanaklar ile öğrenciler hem sosyalleşerek hem de akademik kariyerlerine odaklanarak her yönüyle keyifli bir eğitim süreci yaşarlar. 

Sumy Devlet Üniversitesi’nin ortak anlaşmalar sağlayarak birlikte faaliyet yürüttüğü ülkeler arasında ABD’den İngiltere’ye, Almanya’dan Fransa ve Çin’e kadar 200’den fazla üniversite bulunmaktadır. Üniversite ayrıca, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Üniversiteler Avrupa Birliği, Dünya Sağlık Örgütü gibi birçok uluslararası kurum ve kuruluşa da üyedir. 

Eğer siz de SUMY Devlet Üniversitesi’nin sunduğu sınavsız eğitim olanaklarından yararlanmak isterseniz yalnızca lise diplomanız ile kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sınavsız kayıt işlemleri hakkındaki süreç ile ilgili daha fazla bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz bölümde yurtdışı eğitiminize başlamak için acele edin, kontenjanlarımız azalıyor!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız