DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

SUMY Devlet Üniversitesi'nde Sınavsız Eğitim Seçenekleri

Ukrayna’nın önemli üniversitelerinden olan ve uluslararası düzeyde eğitim sunan SUMY Devlet Üniversitesi’nde hayalinizdeki bölümde sınavsız eğitim alabilirsiniz! 

SUMY Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzey doğusunda yer alan Sumy şehrinde bulunmaktadır. Sumy şehrine dair kısaca bilgi vermek gerekirse, şehir 2. Dünya Savaşı sırasında ciddi zarar görmüş olup sonrasında tekrardan inşa edilmiştir. Son haliyle Sumy, Almanya’nın Celle şehrinin ikizi gibidir. Şehrin iklimiyse nemli karasal iklimdir. Kışları soğuk ve kar yağışlı, yazlarıysa sıcak geçer. 

Sumy’nin simgelerinden olan Diriliş Kilisesi, şehrin en eski mimari yapısı olup yapımı 1702’de tamamlanmıştır ve restore edilip korunmuştur. Sumy’de sayısız büyüleyici katedral ve kilise bulunmaktadır. Şehrin önemli müzelerinden olan Sumy Yerel Sanat Müzesi’yse, 1920 yılında açılmıştır. Yine 1920 yılında açılmış olan Yerel Bilgi Müzesi, 2. Dünya Savaşı yüzünden en önemli parçalarını kaybetmiştir. Şu andaysa Sumy bölgesine ait eşsiz tarihi ve arkeolojik koleksiyonlara sahiptir. 

1948 yılında eğitim hayatına başlayan SUMY Devlet Üniversitesi, 2015 yılından itibaren Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıramaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmiştir. Dünya standartlarındaki pek çok üniversiteyle karşılaştırıldığında öğrencilere düşük maliyetli eğitim imkânı sunan SUMY Devlet Üniversitesi aynı zamanda sınav koşulu aramadığı için de yabancı öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir üniversite olup 50 farklı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitede Ukraynaca, Rusça ve İngilizce eğitim verilmektedir. 

Üniversitedeki kampüs yaşamı da oldukça gelişmiştir. Bu sayede öğrenciler kampüsü terk etmeden dahi düşük masraflarla kaliteli bir yaşamı sürebilirler. Üniversite, gelişmiş kütüphanesiyle öğrencilerin bilimsel, akademik ve kültürel gelişim olanaklarını arttırmasının yanında kampüs içinde gerçekleşen çeşitli faaliyetlerle aktif bir sosyal yaşam olanağı da sunmaktadır.

Uluslararası faaliyetlerde aktif katılım gösteren SUMY Devlet Üniversitesi’nin ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İsveç, Japonya, Rusya gibi pek çok ülkeden 200’ün üzerinde partnerle işbirliği bulunmaktadır. Aynı zamanda, Magna Charta Universitatum, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü de dahil olmak üzere pek çok önemli uluslararası örgütün de üyesidir. 

SUMY Devlet Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir. Üniversitede yer alan lisans seviyesindeki branşlar şunlardır: Ekonomi, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Finans, Bankacılık ve Sigorta, İşletme, Kamu Yönetimi ve İdare, Pazarlama, Bilgisayar Bilimleri, Tıp, Enerji Yönetimi, Ekoloji, Çevre Koruması ve Dengelenmiş Doğa Ortamı, Malzeme Bilimi Mühendisliği ve Makine Bilimi. Üniversitede aynı zamanda Filoloji, Matematik ve İstatistik, Felsefe, Gazetecilik, Hukuk, Biyoloji, Dişçilik gibi farklı bölümlerde yüksek lisans veya doktora programları da vardır. 

SUMY Devlet Üniversitesi’nin sınav şartı olmaksızın sunduğu eğitim programlarıyla ve üniversite kayıt işlemleriyle ilgili bilgi almak isterseniz Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşmeyi tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız