DRAFT BLOG

Tüm Estonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Tallinn'de Üniversite Yaşamı Hakkında Bilgiler

Üniversite yaşamınızı Baltık Denizi ülkelerinden birinde geçirmek, doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerle dolu şehirlerde ufkunuzu genişletebileceğiniz deneyimler edinmek ister misiniz? Estonya’nın başkenti Tallinn; köklü tarihi, mimarisi, eşsiz doğası ve kaliteli eğitim kurumlarıyla tam size göre!

Kuzey Avrupa’da bulunan bir Baltık devleti olan Estonya, 1. Dünya Savaşı sonlarına doğru Ruslardan bağımsızlığını kazansa da 2. Dünya Savaşı sırasında hem Sovyetler Birliği’nin hem de Nazi Almanyası’nın işgaline uğramıştır. 1944 yılında Sovyetler Birliği’ne bağlandıktan sonra tam bağımsızlığını 1991 yılında kazanmıştır. Özellikle bilişim teknolojisi alanında güçlü olan ülkede ekonomi her geçen gün daha da gelişmektedir. Estonya’da resmi dil, Finceye akraba olan Estonca olmakla birlikte ülkede Rusça da yoğunluklu olarak konuşulmaktadır. Ülkenin başkenti Tallinn, Orta Çağ’dan kalma mimarisiyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. 

Başkent Tallinn, aynı zamanda Estonya’nın ana liman kenti konumundadır. Buradan pek çok ülkeden şehirlere feribotla ulaşım imkânı sağlanmaktadır. Bunlar; Helsinki, Stockholm, Âland, Sankt-Peterburg ve Rostock’tur. Tallinn, deniz iklimi ve karasal iklimin geçiş noktasında yer alan bir şehir olması bakımından mevsimler büyük değişiklikler göstermektedir. 

Şehrin tarihi yerleri üç ana bölüme ayrılmıştır. Bunlar; tarihinde siyasi otoritenin tesis edildiği ilk yer olup günümüzde Estonya meclisinin bulunduğu “Katedral Tepesi”, 19. yüzyıla kadar Katedral Tepesi’nden bağımsız yönetilmiş olan “Eski Şehir” ve Eski Şehrin güneyinde yer alıp çiftçilerin yaşadığı yer olan “Kırsal Alan” olmaktadır. 

Tallinn’de toplu taşıma öğrenciler için ücretsiz olmakla birlikte eczaneler, sağlık merkezleri, süpermarketler, alışveriş yerleri, kafeler, spor salonları gibi pek çok önemli tesis de üniversite alanlarına yalnızca yürüme mesafesindedir. Konaklama açısından en makul seçeneklerse üniversite yurtları, başka öğrencilerle paylaşılan evler ya da stüdyo daireler olmaktadır. Sahip olduğu bereketli topraklar sayesinde pek çok doğal gıdanın bulunduğu Tallinn’de Estonya mutfağının yanı sıra dünya mutfağından da lezzetler bulmak mümkündür. Sosyal ve kültürel aktiviteler bakımından da oldukça zengin olan Tallinn’de şarkı festivali, folklor festivali ve film festivali de düzenlenmektedir. Şehrin görülmesi gereken önemli yerleri arasında Aleksander Nevsky Ortodoks Katedrali, Pazar Yeri, Toompea Kalesi, St. Catherine Yolu, St. Olav Kilisesi, Kadriorg Sanat Müzesi, Deniz Uçakları Müzesi, Estonya Tarih Müzesi ve Tallinn Kent Surları bulunmaktadır. 

Tallinn’de yer alan önemli üniversitelerden bir kısmıysa Estonya’nın tek teknoloji üniversitesi olan Tallinn Teknoloji Üniversitesi ve Tallinn’in en büyük sosyal bilimler üniversitesi olan Tallinn Üniversitesi olmaktadır. Bu okullarla ilgili ayrıntılı bilgileri üniversite tanıtım sayfalarımızdan edinebilirsiniz.

Tallinn’de yaşamla ilgili daha fazla bilgi almak, burada yer alan prestijli üniversiteleri yakından tanımak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız