DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Tarih Meraklıları İçin Yurt Dışında Sınavsız Tarih Öğretmenliği Eğitimi

Yurt dışında eğitim almak pek çok kişinin hayali ve artık o kadar da zor değil. Avrupa’da lisans eğitimi alınabilen sınavsız üniversiteler, lise diplomasından başka bir şeye gerek olmadan girilebilen puansız bölümler, gençlerin düşlerini süslemektedir. Yurt dışında üniversite eğitimi almak için pek çok Türk öğrenci, sınavsız üniversitelerin başvuru şartlarını daha çok sormakta, araştırmakta ve de uygulamaktadır. 

Bu tür üniversitelerde her tür bölümün eğitimi alınabilmektedir. Yani “su ürünleri”, “bilgi belge” gibi bölümler değil de mühendislik, tıp, hukuk ve benzeri bölümleri de sınavsız olarak bu üniversitelerde okuyabiliyorsunuz. Bu açıdan sınavsız üniversiteler, çok tercih edilmektedir. 

Sınavsız Üniversiteye Başvuru Süreci

Bu okullara başvuru yapmak için tek yapmanız gereken şey lise diplomanızın güzel bir kopyasını hazırlamak, not dökümünüzü de hazırlamak ve her okulda farklı olan ek belgeleri de tamamlayarak iletişime geçmektir. Zor bir tarafı varsa o da üniversiteler arasında seçim yapmak olabilir. Bu konuda Draft Eğitim Danışmanlık olarak tüm birikimimizle yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. 

Sözel bilimler ve farklı eğitim programları da sınavsız üniversitelerin bünyesinde bulunmaktadır. Örneğin tarih meraklıları için tarih öğretmenliği eğitimi veren bir üniversite de vardır. Eğer arzu ederseniz, kardeş ülke Azerbaycan’da bulunan bu okul hakkında size bazı bilgiler verelim…

Bakü Devlet Üniversitesi

Başkent Bakü’de yer alan bu okul Rusya’daki Ekim Devrimi’nden 2 yıl sonra, 1919 yılında kurulmuştur. Üniversite’nin en eski mezunları arasında 2 Azeri cumhurbaşkanı bulunmaktadır. 1930’da Sovyet yönetimi okulu yeniden yapılandırma amacıyla kapatmış ve onun yerine Ali Eğitim Enstitüsü’nü kurmuştur. 1934’te Sovyetler Birliği yönetimi Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmaya karar vermiştir. Başlangıçta 2 fakültesi olan üniversitenin şu an 17 fakültesi vardır. Tarih Öğretmenliği okumak istiyorsanız en uygun adreslerden biri burası. 

Bize Ulaşın

Puansız bölümler, başvurular, Avrupa’da eğitim fırsatları gibi konularda merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız