DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Tasarımın Başkenti Milano'da Tasarım Okuyun!

Tasarıma ilgi duyuyor, bu merakınızı doğru bir eğitimle profesyonellik seviyesine getirmek istiyorsanız şahane bir teklifimiz var! Yalnızca İtalya’nın değil, tüm Avrupa’nın en gelişmiş ve zengin şehirlerinden biri konumundaki Milano’nun en başarılı olduğu sektörlerden bir tanesi tasarım ve modadır. Burada hayallerinizin de üzerinde imkânlarla kaliteli eğitim alabilir, Avrupa standartlarında bir profesyonel haline gelebilirsiniz! 

Kuzey İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan Milano’nun en önemli gelir kaynakları arasında otomotiv ve moda yer almaktadır. Güçlü ekonomisinin yanı sıra köklü tarihiyle de önemli bir şehir olan Milano’da dünyanın en büyük Gotik katedrali Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro salonlarından La Scala bulunur. Milano’da yer alan Dominiken Santa Maria della Gracia Manastırı ve manastırda yer alan Leonardo da Vinci’ye ait “Son Akşam Yemeği” tablosu UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Milano, tarihi yapılarının yanında modern şehir yapısıyla da örnek bir Avrupa kenti konumundadır. 

Milano’da öğrenciler için yaşam koşullarından da bahsetmek gerekirse, konaklama anlamında hostellerin oldukça yaygın olarak kullanıldığı şehirde öğrenciler için en uygun seçeneklerden biri hosteller olacaktır. Öğrenci yurtları ise maliyet açısından en uygun seçenek konumundadır. Ulaşım anlamındaysa oldukça gelişmiş bir toplu taşıma ağına sahip olan şehirde tramvay, metro ve otobüsler sıkça kullanılmaktadır. Yeme-içme anlamındaysa sayısız İtalyan lezzetinin yanı sıra uluslararası düzeyde bir şehir olan Milano’da başka kültürlerden de pek çok farklı tatta seçenek bulmak mümkündür. Köklü tarihinin yanında modern bir şehir yaşamı sunmasıyla Milano, sayısız sosyal ve kültürel aktiviteye de imkân sağlamaktadır. 

Milano’da yer alan Istituto Marangoni 1935’te kurulmuş, moda ve tasarım dünyasına prestijli profesyoneller kazandırmış önemli bir eğitim kurumudur. Modanın öğretilebilir olduğu iddiasıyla yola çıkan Giulio Marangoni tarafından Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni adıyla kurulmuştur. Bünyesinde Moda Okulu, Sanat Okulu ve Tasarım Okulu bulunmaktadır. 106 ülkeye okulun mirasını taşıyan önemli profesyoneller yetiştirmiş olan Istituto Marangoni’nin geleneğini sürdüren okullar Londra, Floransa, Paris, Şangay, Shenzen, Miami gibi farklı şehirlerde de açılmıştır. Üniversite, 3 yıllık lisans ve yüksek lisans programlarıyla önemli profesyoneller yetiştirmeye devam etmektedir. Bugüne kadar pek çok önemli ismi moda, tasarım ve sanat dünyasına kazandırmış olan Istituto Marangoni’nin yetiştirdiği tanınmış kişiler arasında Domenico Dolce, Franco Moschino, Alessandro Sartori, Maurizio Pecoraro, Paula Cademartori yer almaktadır. 

Istituto Marangoni’yi yakından tanımak, Milano’da öğrenci yaşamına dair daha fazla bilgi almak ve moda, tasarım ve sanat gibi alanlarda kaliteli eğitim sunan diğer partner okullarımızla tanışmak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız