DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Teknik Donanımlarıyla Almanya'da Kaliteli  Mühendislik Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Teknik donanımlarıyla Almanya'da kaliteli Mühendislik eğitimi alabileceğiniz üniversiteler, sizi her açıdan kalifiye bir şekilde eğitecektir diyebiliriz. Hem Almanca hem de İngilizce öğrenim seçeneğini yurt dışında eğitim almak için kendisini tercih eden öğrencilere sunan Almanya, dil gelişimi açısından tercih edilmesi gereken bir ülkedir. Aynı zamanda devlet üniversitelerinde harç ücreti olmadığından dolayı  yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih listesinde yer almaktadır. Refah düzeyi açısından Avrupa Birliği üyesi devletlerin çoğundan daha ileri bir noktada olan Almanya aynı zamanda bünyesinde eğitim alacak öğrencilere, disiplinli ve kusursuz bir eğitim sunmaktadır. Peki Almanya'da bulunan en iyi teknik üniversiteler hangileridir?

Dresden Teknik Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi yaklaşık 200 yıl önce, yani 1828 yılında kurulan bir üniversite olmasına karşın şu anki ismini 1961’de almıştır ve Almanya’nın en eski teknoloji ve teknik üniversiteleri arasında yer alır. Dresden Teknik Üniversitesi Almanya’nın önde gelen 9 Alman Teknoloji Enstitüsü'nün içinde yer aldığı TU9’un bir parçasıdır ve 2012 yılında  Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi’nde üç turu da geçerek mükemmellik statüsü almaya hak kazanmıştır. Dresden şehir olarak Almanya’da bulunan diğer şehirlerden daha ucuz olduğundan ve konaklama ücretleri diğerlerine kıyasla çok daha düşük olduğundan Dresden Teknik Üniversitesi öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Münih Teknik Üniversitesi

Almanya’da Mühendislik eğitimi veren birbirinden kusursuz üniversiteler arasından dahi verdiği eğitimin kalitesi ile sivrilen bir kurum mevcuttur. Bu kurum, Almanya’nın en iyi üniversitesi ünvanına layık görülen Münih Teknik Üniversitesi’dir. Bu okulun akademik arkaplanı öylesine güçlüdür ki Avrupa Komisyonu, Oxford ve Cambridge’in ardından en çok etki oluşturan bilimsel yayınlara sahip üniversite ünvanını Münih Teknik Üniversitesi’ne vermiştir. BMW ve Mercedes gibi ünlü Alman markalarına mühendis yetiştiren eğitim kurumunun bünyesinde 17 adet Nobel Ödülü bulunmaktadır.

Darmstadt Teknik Üniversitesi

Darmstadt Teknik Üniversitesi ya da kısaca TU Darmstadt, Almanya’nın Darmstadt kentinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. Darmstadt Teknik Üniversitesi 1883 yılında açtığı Elektrik Mühendisliği fakültesi ile dünyada Elektrik Mühendisliği alanında eğitim veren ve fakülte açan ilk üniversite olma ünvanını taşımaktadır. Albert Einstein’ın da bir sözünde önerdiği bu üniversiteden mezun olan insanların kazandığı 2 adet Nobel ve 2 adette Leibniz ödülü bulunmaktadır.

Almanya'da Mühendislik eğitimi alabileceğiniz diğer üniversiteler hakkında detaylı bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız