DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Teknik Eğitimde Avrupa'nın Önde Gelen Üniversiteleri

Avrupa'da teknik tabanlı bir üniversite eğitimi almak her açıdan avantajlı bir seçenektir. Ayrıca bir çok öğrenci, yurt dışında üniversite okuma fırsatı yakalayarak kaliteli bir eğitim imkanına sahip olmayı ve farklı kültürler ile bir araya gelerek kendisini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Yurt dışında bulunan çoğu okul sınavsız geçiş hakkı tanıdığı için de ülkemizdeki pek çok öğrenci artık tercihlerini yurt dışı üniversitelerinden yana kullanmaktadır. Peki teknik eğitimde Avrupa'nın önde gelen üniversiteleri hangileridir? Bu yazımızda sizler için teknik okulları derledik.

Polonya'da Kaliteli Bir Teknik Eğitim Alabilirsiniz

Teknik eğitime sunduğu önemi öğrencilere sağladığı imkanlarla birleştiren Polonya’da teknik tabanlı bir yüksek öğrenimi en iyi alabileceğiniz yer Wroclaw Teknik Üniversitesi adıyla da tanınan Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’dir. 1945 yılında kurulan bu üniversite Polonya’nın önde gelen bilim ve araştırma merkezlerinden birisidir. Avrupa’daki teknik üniversiteler arasında her geçen gün güçlenen bir konuma sahip olan Wroclaw Teknik Üniversitesi, araştırma potansiyeliyle, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesiyle, inovasyon anlayışı ve sektörle arasındaki işbirliği anlaşmalarıyla teknik eğitime verdiği önem konusunda şüpheye yer bırakmamaktadır. Wroclaw Teknik Üniversitesi, iş piyasasında büyük değer gören ve hemen hemen her ülke tarafından aranan kaliteli uzmanları yetiştirmesiyle de dünya çapında tanınmaktadır.

Poznan Teknik Üniversitesi ise dünyanın önde gelen teknik üniversitelerinden biri olma misyonuyla harekete geçmiştir. Avrupa’da tanınıp takdir edilmiş dünyadaki eğitim kurumlarının aranan ortağı olmuş yüksek kalitede eğitim sağlamış ve dünya çapında yaptığı bilimsel çalışmalarla adını duyurmuştur. 27 çalışma alanında 100’den fazla uzmanlık seçeneği sunan PTÜ bu sayede bünyesinde teknik yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilerin seçeneklerini açık tutmalarına yardımcı olmaktadır.

Teknik Eğitimin Başarılı Adresi: Ukrayna

Ukrayna’da bulunan Kharkiv Politeknik Üniversitesi Doğu Avrupa’daki en eski eğitim kurumlarından birisidir. Mühendislik alanında adını duyurmuş olan eğitim kurumu bu alanda Ukrayna’da eğitim veren en köklü üniversiteler arasındaki yerini her sene muhafaza ederek adından sıkça söz ettirmektedir. Kharkiv Politeknik Üniversitesi, bünyesindeki öğrencilere lisans, yüksek lisans, master ve doktora programları sunan bir eğitim kurumudur. Sınav şartı aramayan Kharkiv Politeknik Üniversitesi’nin kaliteli eğitiminden yararlanmak için meslek lisesi veya lise diploması yeterlidir. Taban puanı olmayan üniversitede lise veya meslek lisesi mezunları İngilizce veya Rusça eğitim alabilmektedir.

Yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız