DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Teknik Eğitimi İle Ün Salmış Yurt Dışı Okulları

Hayallerindeki teknik eğitimi yurt dışında bulunan bir üniversitede okumak bir çok öğrencimiz için oldukça avantajlı bir tercihtir. Zira burada bulunan okullar özellikle sınavsız bir şekilde öğrenci kabul ettiği için, sınav derdi olmadan üniversite okumak isteyen bir çok kişiye iyi birer alternatiftir. Peki hangi okullarda teknik eğitim alınmalı? Yurt dışında kaliteli eğitim veren teknik üniversiteler hangileridir?

Teknik Eğitimin Zirvesi: Ukrayna

Ukrayna, teknik eğitimin hak ettiği değeri gördüğü ender ülkelerden birisi olarak önem kazanmıştır. Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazandığından beri teknik alanlarda büyük ilerlemeler kaydetmeyi kafasına koymuş olan akademisyenler ve yöneticiler yetiştirmiş olan Ukrayna, dünyaya damga vurmuş Sovyet teknikerliğinin mirasını en etkili şekilde kullanan ülkelerin başında gelmektedir. Bünyesinde yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere böylesine imkanlar sunan bu ülkenin en iyi teknik üniversitesi olan Kiev Politeknik Üniversitesi ise 1898 yılından beridir eğitim veren bir kurumdur. Köklü geçmişini inovatif bir bakış açısıyla birleştiren Kiev Politeknik Üniversitesi tecrübeli akademik kadrosu sayesinde de Doğu Avrupa’nın en kaliteli eğitim kurumlarından birisi haline gelmiştir. 15 adet eğitim ve araştırma enstitüsüne ev sahipliği yapan Kiev Politeknik Üniversitesi’nde dünyanın dört bir yanından gelen 42.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi, yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için ideal bir duraktır.

Riga Teknik Üniversitesi İle Başarıyı Kucaklayın

Riga Teknik Üniversitesi, Letonya’nın başkenti Riga’da bulunan, Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması 2016-2017'de 800+ bandında yer alan bir yükseköğretim kurumudur. QS World University sıralamasının 2018 versiyonunda ise 651-700 aralığına yerleşmiştir. RTU, EECA (Doğu Avrupa ve Orta Asya) üniversiteleri arasında 64. sırada yer alarak, Letonya’nın en iyi ikinci ve Baltık ülkelerinin en iyi 7. üniversitesi olmuştur. Başarısını girdiği dereceler ve mezunlarının başarısı ile en iyi şekilde yansıtan Riga Teknik Üniversitesinden alacağınız diploma tüm Avrupa’da ve dünyanın pek çok ülkesinde geçerliliğe sahiptir. Her yıl yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren üniversitede 572’den fazla akademisyen görev yapmakta olup bir bu kadar da araştırma ekibi bulunmaktadır.

Yurt dışında üniversite okumak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız