DRAFT BLOG

Teoride Kalmayıp Pratikte Tecrübe Kazanabileceğiniz Üniversiteler

Hayallerindeki bölümü yurt dışı üniversitelerinden birinde okumak isteyen öğrenciler için yurt dışı kurumları, pek çok açıdan daha avantajlı bir tercihtir desek yanlış olmayacaktır. Zira bu kurumlar gerek ülkelerinin yaşam koşulları açısından olsun gerek harç ücretleri açısından olsun yurt içinde üniversite okuma koşullarına göre görece daha uygundur. Ayrıca yurt dışı okullarının bir çoğu sınavsız bir şekilde öğrenci kabul etmekte ve öğrenciler sınav stresi derdi olmadan istedikleri bölüme yerleşebilmektedir. Peki kariyerini sağlam adımlarla atmak isteyen öğrencilerimiz için uygun olan okullar hangileridir?

Varşova Üniversitesi Polonya

Varşova Üniversitesi, Avrupa’nın en dinamik gelişim gösteren kentlerinden biri olan, Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunmaktadır. Varşova, siyasi ve ekonomik yaşamın merkezi olmakla birlikte, canlı bir sosyal ve kültürel ortam sunmaktadır. Dünyanın en cazip kentleri sıralamalarında hızla yükselmektedir. QS En İyi Öğrenci Kentleri 2017 sıralamasına göre dünyanın en iyi 52. kentidir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için önemli bir kriter olan ucuzluk kategorisinde de ilk beşte yer almaktadır. Bunda hem düşük yaşam masrafları hem de makul üniversite harçlarının payı vardır. Varşova’nın kalbinde yer alan tarihi Ana Kampüs, muhteşem mimarisiyle ünlüdür. Bazıları 17. Yüzyılda inşa edilen binaları kente gelen turistlerin uğrak noktalarından biridir. 2000’li yılların başında açılan Üniversite Kütüphanesi, Üniversitenin mimarisinde bir dönüm noktası olmuştur; son yıllarda tamamlanan yeni binalar ise modern, işlevsel ve mimari açıdan zengindir. Doğa Bilimleri binası harikulade yapılarının yanı sıra son teknoloji laboratuvarları barındırmaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan

Azerbaycan‘ın en eski ve saygın üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi  1919 yılında kurulmuştur. 1930’da Sovyet yöneticiler tarafından “yeniden yapılandırma” adı altında kapatılmış ve okulun yerine de Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1934 yılında Azerbaycan genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği yönetimi, Azerbaycanda okumak isteyenlerin sayısını yeniden artırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur. Bakü Devlet Üniversitesinde; lisans programları, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Lisans programından sonra öğrenciler 2 yıllık yüksek lisans ve sonrasında da 3 yıllık doktora programlarına devam etme fırsatına sahiptir.

Yurt dışında bulunan kurumlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız