DRAFT BLOG

Tıp Eğitiminizi Yurt Dışında  Puansız Bir Şekilde Almaya Ne Dersiniz?

Yurt dışında eğitim, günümüzde artık pek çok kişinin tercihi haline gelmiştir. Eğitim ve yaşam masrafları açısından ülkemizdeki üniversite koşullarıyla hemen hemen aynı düzeyde bulunan yurt dışı eğitim programları, öğrencilerin ve velilerin giderek daha çok dikkatini çekmektedir. Özellikle tıp eğitimi almak isteyenler, sınavsız giriş hakkı ve uygun yaşam şartlarını düşünerek yurt dışına yönelmektedir. Yurt dışı eğitim gündeme geldiğinde, pek çok kişinin aklına YÖK denkliği sorusu gelmektedir. Kurumumuzun çalıştığı tüm okullar YÖK tarafından tanınan okullardır, bu nedenle çalıştığımız okulları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte YÖK, gerekli gördüğü durumlarda söz konusu eğitimi gerçekten alıp almadığınızı tespit etmek amacıyla seviye tespit sınavı yapabilmektedir.

Yurt dışında tıp eğitimi alabileceğiniz birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler arasında Makedonya, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Azerbaycan yer alır. Bu ülkelerde tıp eğitiminizi tamamlayabileceğiniz köklü ve iyi üniversiteler bulunmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’e giren üniversiteler arasında puansız tıp eğitimi alabileceğiniz okullar mevcuttur. Peki bu kurumlar hangileridir?

Azerbaycan Tıp Üniversitesi
Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen, tüm öğrencilerin üst seviyede eğitim alması için çalışmalarına büyük bir özenle devam etmektedir. Üniversite teorik eğitim alanında yüksek standartlara sahip olduğu gibi uygulama açısından da çok seçenekli bir eğitim modeline sahiptir. Öğrencilere okul bünyesinde verilen eğitim dışında, Bakü ve çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğumevlerinde de eğitim görme imkanı sağlanmaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi
Lodz Tıp Üniversitesi, 1 Ekim 2002’de Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi olmak üzere iki tıp fakültesinin birleşiminden doğmuştur. Lodz Tıp Akademisi’nin kuruluşu 24 Ekim 1949 tarihine uzanmakta olup Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık fakültelerinin Lodz Üniversitesi’nden ayrılmasıyla kurulmuştur. Lodz Üniversitesi’nde tıbbi kadrolara sunulan güncel ve profesyonel eğitim sürekli geliştirilmektedir. Eğitim süreci, çeşitli topluluklar ve ulusal sağlık sistemlerine bağlı birimlerde çalışabilecek uzmanlar yetiştirmeye odaklanmıştır. 

Yurt dışında daha bir çok kurumda tıp eğitimi alabilirsiniz. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız