DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Tıp Mühendisliği Okuyabileceğiniz Yurtdışı Üniversiteleri

 Tıp Mühendisliği, sağlık alanındaki cihazların, teknolojik aletlerin ve elektronik gereçlerin tasarımı ve pratiğe dökümünde rol alan kişileri yetiştiren bir bölümdür. Henüz yeni bir dal olmasına rağmen gerektirdiği yeterlilikten dolayı son derece yüksek talep görmektedir. Tıp laboratuvarlarının oluşturulmasında düzenleme ve organizasyon konusunda da söz sahibi olan bu meslek, geleceğin mesleklerinden biri olarak anılmaktadır. Bu durumda ise tıbbın gün geçtikçe elektronik ve dijital hale gelmesi büyük bir pay sahibidir. Yeni bir meslek olduğundan dolayı yoğun iş imkanları sağlayan Tıp Mühendisliği, Avrupa’da yüksek öğrenim almak isteyen sayısız öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Türkiye’de Tıp Mühendisliği

Bu bölüm, ne yazık ki Türkiye’de henüz popülarite kazanmamıştır. Bu sebepten dolayı da bu bölümün eğitimi almak isteyen öğrenciler, diğer mühendislik alanları ile karşılaştırıldığında sağladığı daha yüksek finansal imkanlar ve vizyonerliği sebebiyle, yurtdışını tercih etmektedirler.

Tıp Mühendisliği En İyi  Nerede Okunur?

Avrupa’da Tıp Mühendisliği’nde öncü ülke, teknoloji konusundaki atılımlarıyla öne çıkmayı başaran Letonya’dır. Letonya’da bulunan Riga Teknik Üniversitesi, Avrupa’daki en geniş kapsamlı Tıp Mühendisliği eğitiminin verildiği eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Letonya’nın başkenti Riga’da 14 Ekim 1862 yılından bu yana eğitim vermekte olan okul, Baltık bölgesinin en eski teknik üniversitesidir. 1990 yılında Riga Teknik Üniversitesi olarak yeniden adlandırılan kurum, daha önceden Riga Politeknik Enstitüsü ve Riga Polytechnicum olarak bilinegelmiştir.

Günümüzde 9 fakülteden oluşan üniversite, Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması 2016-2017 sıralamasında dünyanın en iyi 800 üniversitesi arasına girmeyi başarmıştır. QS World University sıralamasının 2018 versiyonunda ise 651-700 aralığına yerleşen Riga Teknik Üniversitesi aynı zamanda Doğu Avrupa ve Orta Asya üniversiteleri sıralaması olan EECA’da 64. sırada yer almaktadır. Kurum, bu sebepten dolayı Letonya Üniversitesi’nden sonra Letonya’nın en iyi eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Baltık ülkelerinin en iyi 7. üniversitesi olan okul, aynı zamanda Webometrics sıralamasında da ülkenin en iyi ikinci üniversitesi konumuna ulaşmıştır. 2016 yılı itibarıyla öğrenci sayısı yaklaşık olarak 15.000’e ulaşmış olan kurum, son derece gelişime açık bir atmosfere sahiptir. 572 akademisyenin görev yaptığı okulun 611 kişilik bir araştırma ekibi mevcuttur. Riga Teknik Üniversitesi’nin öğrencilerine verdiği diplomalar aynı zamanda uluslararası geçerlilik de taşımaktadır.

Dünya’nın en iyi üniversitelerinden birinde Tup Mühendisliği eğitimi almak ve yurtdışı okulları hakkında detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız