DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Türk Öğrenciler Neden Makedonya Üniversitelerini Tercih Ediyor?

Makedonya Türklere sunulan eğitim fırsatı ile son yıllarda eğitim dünyasının gözde tercihlerinden biri olmaya başladı. Kültürel ve tarihi olarak iç içe olduğumuz bu şirin Balkan ülkesinde üniversite sınavına girmeden eğitim alabilir; denklik ve tanınma imkânlarıyla ülkemizde geçerli bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

Makedonya’da Avrupa standartlarına uygun kalitede, zengin üniversite çeşitliliği yer almaktadır. Ülkemizin öğrencilerinin tercih sebeplerinin başında Türkçenin hem günlük dilde, hem eğitimde kullanılması gelmektedir. Ayrıca birçok Avrupa ülkesine göre eğitim fiyatlarının bu ülkede uygun oluşu bir başka tercih sebebidir. Kendi dilinizde ve İngilizce, Makedonca gibi dillerde eğitim alma olanağı ve uygun fiyat seçenekleriyle Makedonya sizin için önemli bir fırsat olacaktır.

Makedonya üniversitelerine girerken herhangi bir giriş sınavına girmenize gerek yoktur. Eğitim kurumumuz sizlere giriş için gerekli belge ve koşulları ücretsiz olarak danışmanlık hizmetiyle bildirecektir. Önemli olan sizin hangi bölümü okumak istediğinize karar vermektedir. Farklı koşullarıyla pek çok Makedonya üniversitesi size sınavsız eğitimin kapılarını aralayacaktır.

Lise eğitim alanınız, not ortalamaları veya taban puanları burada yer alan üniversiteler için bir ölçüt değildir. Dilediğiniz bölümü seçerken ülkemizde çok yüksek puana sahip bölümlere sadece kendi özgür seçiminizle girebilir, keyifli bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz.

Makedonya öğrenciler için uygun barınma imkânlarına sahiptir. Öğrenci yurtları ve kiralık daire fiyatları oldukça uygundur. Bununla birlikte ulaşım imkânları açısından Makedonya çok rahat bir ülkedir. Birçok öğrenci okullarına sadece yürüyerek bile ulaşmaktadır. Otobüs seçenekleriyle merkez konumlarda bulunan üniversitelere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Makedonya’nın Türk öğrencilerine sağladığı kolaylıkları öğrenmek için bizimle irtibata geçmeyi ihmal etmeyin. Tecrübeli eğitim ekibimiz sizler için en ideal eğitim kurumuna giriş yapmanız için baştan sonra yanınızda olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız