DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Türk Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği Sınavsız Üniversiteler

Artık yurt dışında eğitim almak o kadar da zor değil. Eskiden zorlu sınavlara giren öğrenciler ancak güçlükle Avrupa’da lisans eğitimi fırsatı yakalayabiliyordu. Fakat artık şimdi yurt dışında üniversite eğitimi hayallerini gerçek kılıyor. Zorlu sınavları, onların getirdiği kaygıyı, stresi unutun! Avrupa’nın yüksek kaliteli sınavsız üniversitelerinin puansız bölümlerinde, kendinize uygun geleceği inşa etme fırsatı yakalayacaksınız… 

Yurt dışında okumak isteyen Türk öğrenciler arasında da, sınavsız üniversitelere talep ve ilgi çok yoğun. Her geçen yıl daha fazla öğrenci sınava girmeden üniversiteye girmenin yollarını araştırıyor. Özellikle Polonya, Bosna-Hersek ve Makedonya, ülkemiz öğrencileri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu yazımızda sizlere, Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği sınavsız üniversitelerin bazılarından bahsedeceğiz.

Goce Delcev Üniversitesi, Makedonya

Makedonya da, İştip şehrinde, 27 Mart 2007 yılında kurulmuş, ülkenin 4. devlet üniversitesidir. Goce Delcev Üniversitesi merkez kampüs, İştip şehrinde yer alıyor. Burası, başkent Üsküp'e 90 km mesafededir. Goce Delcev Üniversitesi, İştip Üniversitesi olarak da bilinir. 1.000 yakın akademisyen ve öğretim görevlisi, kurum bünyesinde çalışmaktadır. Üniversite, Makedonya’nın Ustrumca, Radoviş, Kocani, Kavadarci, Gevgelija, St Nikole, Vinica ve Probiştip kampüslerinde de eğitim vermektedir. 

Makedonya’daki en saygın devlet üniversitelerinden biri olarak görülmektedir. 2009 yılında Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından müfredat uygunluğu kabul edilmiştir. Üniversite böylelikle uluslararası katalogda hak ettiği yeri almıştır. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Bosna-Hersek

Balkanlardaki en büyük eğitim projelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS); Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da yer alır. 3 Ekim 2003 tarihinde Okul, Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulmuştur. Balkanlar bölgesindeki en saygın üniversitelerden biridir. Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmi olarak tanınımıştır. Eğitim dili İngilizce’dir. Mühendislik, sanat ve sosyal bilimler gibi birçok farklı disiplinde akademik ve bilimsel araştırma faaliyetleri yürütmektedir. Genç, dinamik ve yenilikçi bir eğitim kadrosuna sahiptir. 

Adam Mickiewicz Üniversitesi, Polonya

Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Polonya’nın Wielkopolska bölgesinde yer alır. Ülkenin ve bölgenin en önde gelen üniversitelerinden biridir. önde gelen akademik kurumu olup aynı zamanda Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. 100 yıllık bir geçmişe sahiptir. Poznan’da köklü bir üniversite geleneğini temsil eder. Üniversitede bünyesinde toplam 2.839 akademisyen ve 2.238 teknik-idari personel görevlidir. Kalisz, Gniezno, Pila, Slubice olmak üzere Poznan dışında 4 kampüsü de yer almaktadır. 15 farklı fakültede eğitim vermektedir. Türk öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir üniversitedir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışındaki kaliteli sınavsız üniversiteler ve tüm puansız bölümlerle ilgili merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın. Bize ulaşmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız