DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Türkçe İnşaat Mühendisliği Okuyabileceğiniz Yurtdışı Üniversiteleri

Yüzyıllardır insanoğlunun en temel ihtiyaçlarını karşılayan inşaat alanı modern çağın ve ekonominin insan hayatına dahil olmasıyla beraber devasa bir sektörleşme içerisine girmiştir. Bu sektörleşmenin sonucunda ortaya iş hayatının en kârlı ve gelişmiş bir kariyer odaklı mesleklerinden birisi olan inşaat mühendisliği çıkmıştır. Bu mesleğin sunduğu maddi kazanç ve prestijden dolayı birçok yüksek öğrenim kurumu inşaat mühendisliğine büyük bir önem göstermiş, bu önemin arkasında yatan maddi ve sosyal sebeplerin farkında olan sayısız öğrenci ise inşaat mühendisliği eğitimi almaya yönelmiştir.

Türkiye’deki birçok öğrencinin de hayali olan inşaat mühendisliği bölümü maalesef ki ülkemizde çok zor koşullar altında öğrenci kabul etmektedir. Kısıtlı bir lise müfredatının ardından gelen zorlu bir sınav ile yüksek puanlı bölümlere yerleşmek mecburiyetiyle karşılaşan çok fazla sayıdaki öğrenci inşaat mühendisliği eğitimi alma hayallerinden vazgeçmektedir. Ancak yurtiçinde karşılaşılan bu zorluklar inşaat mühendisliği eğitimi alma hayallerinin sonu değildir.

Son derece kaliteli bir yurtdışı inşaat mühendisliği eğitimini alabileceğiniz en önemli noktalardan birisi “Balkanların İncisi” olarak da bilinen Makedonya’dır. Türk kültürüne yakınlığı ve İstanbul’a 1 saatlik uçuş mesafesiyle yurtdışı eğitimi konusunda yerelleşmeden yana olan öğrencilerin alternatifleri arasında ilk sırada olan Makedonya aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha uygun olan fiyatlarıyla da yurtdışı eğitimi için cazip bir seçenektir. Makedonya ayrıca Türkçe eğitim veren üniversitelere de ev sahipliği yaptığından dolayı alacakları yurtdışı eğitiminde yabancı dil öğrenme zorunluluğundan muaf kalmak gibi benzersiz bir avantaja kavuşmak isteyen öğrencilerin de ilk tercihidir.

Bu güzel ülkenin Ohri isimli gölünün yakınlarında bulunan Uluslararası Struga Üniversitesi Türkçe İnşaat Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin başında gelmektedir. Akademik müfredatının sağladığı yeterlilikle tanınan Uluslararası Struga Üniversitesi aynı zamanda Türkiye eğitim sistemine de akredite olmuş bir lisans eğitimi verdiğinden dolayı İnşaat Mühendisliği kariyerlerine Türkiye’de devam etmek isteyen öğrencilere yönelik akılcı bir seçenektir.

Makedonya’nın öğrenci kenti olarak da bilinen, Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı Gostivar’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ise Türkçe dilinde ve Türkiye müfredatına uygun bir inşaat mühendisliği eğitimi alınabilecek bir başka alternatiftir. Akademik konumunu Avrupa ve uluslararası tabanlı eğitim anlaşmalarıyla sağlamlaştırmayı başarmış Uluslararası Vizyon üniversitesi akademisyenlerinin kalitesiyle de bilinen bir üniversitedir. Eğitimde teori kadar pratiğe de önem vermesiyle ün kazanmış olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi bu sebepten dolayı yoğun bir saha deneyimi gerektiren İnşaat Mühendisliği alanı için son derece uygun, akademik gelişmesini tüm hatlarıyla tamamlamayı başarmış bir eğitim kurumudur.

Türkçe inşaat mühendisliği okuyabileceğiniz yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kaydınızı en doğru şekilde gerçekleştirmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, alanında uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Unutmayın, doğru bir kariyer doğru bir planlama ile başlar!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız