DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Bölümler Ve Üniversiteler

Yurtdışında yüksek lisans yapmak, kariyerine sağlam bir şekilde yönelmek isteyenler için oldukça mantıklı bir tercihtir. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi hem akademik kariyer yapmak isteyenler hem de çalışma alanlarında uzmanlaşmak isteyenler için oldukça avantajlı bir durumdur diyebiliriz. Bu eğitimi özellikle Türkçe dilinde alabileceğiniz pek çok üniversite vardır. Bu kurumlar Türkçe dilindeki eğitimlerinin yanında, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olup saygın eğitim programlarını da öğrencilerine sunmaktadır.

Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Farklı bir ülkede yüksek lisans programına kayıt olarak seçtiğiniz alanda uzmanlaşırken yeni kültürler tanıma fırsatı bularak vizyonunuzu da son derece genişletebilirsiniz. Aynı zamanda yabancı dilinizi de geliştirme imkanına sahip olacağınız için, yurtdışında eğitim almak son derece avantajlı bir durumdur. Ayrıca Schengen Birliği'ne üye olan Avrupa ülkeleri, yüksek lisans programlarına kayıtlı yabancı öğrencilere çalışma imkânı tanıdığından dolayı okurken bir yandan da para kazanmanız mümkündür. Bunun yanında bu kurumlardan bazıları  özellikle MBA programlarında eğitim alan öğrencilere dünyanın en iyi firmalarında staj olanağı sunmaktadır.

Türkçe Dilinde Yüksek Lisans Fırsatı

Avrupa'nın ya da dünyanın bazı yerlerinde sadece Türkçe dilinde eğitim verilmektedir. Bu durum, Türk öğrencilerimiz için oldukça önemli bir durumdur. Zira alınacak olan eğitimleri kendi dilinde alıyor olmak, dersleri anlama ve kavrama açısından öğrenciye kolaylık sağlayacağından dolayı, derslerinde ve üniversite hayatında daha başarılı bir yol çizmesine de imkan tanıyacaktır. Bu sayede zorluk çekmeden, dünyanın en kaliteli okullarından birinden mezun olma şansı elde edilecektir. Peki yurtdışında Türkçe dilinde yüksek lisans programı sunan okullar hangileridir?

Kardeş Ülke Azerbaycan'ın İncisi Bakü Devlet Üniversitesi

Azerbaycan‘ın en köklü ve saygın Üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi 1919 yılında kurulmuştur. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur. Bakü Devlet Üniversitesinde lisans programları, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Lisans programından sonra öğrenciler 2 yıllık yüksek lisans ve sonrasında da 3 yıllık doktora programlarına devam etme fırsatına sahiptir.

Makedonya'nın En Saygın Kurumu Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Makedonya ‘nın Türk nüfusunun oldukça yoğun olduğu yer olan Gostivar'da bulunmaktadır. Gostivar, Makedonya'da Türkçe'nin en fazla konuşulduğu yerdir. Uluslararası Vizyon Üniversitesinde toplam 4 fakültede  lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları uygulamaktadır. Okul Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumudur.

Yurtdışında Türkçe eğitim alabileceğiniz diğer okullar hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız