DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Denizcilik Eğitimi

Ukrayna, Slav kültürünün Rusya ile beraber bir diğer en güçlü temsilcisi olan ülkedir. Sınavsız bir eğitim prosedürüne sahip olan Ukrayna, maddi açıdan son derece uygun yapısı, ülkede öğrenim gören öğrencilerin ailelerinin sadece kimlikleri ile ülkeyi ziyaret edebilmesi ve eğitim konusunda son 10 yılda gerçekleştirdiği ataklarla, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için gayet tercih edilesi bir konum kazanmıştır. Özellikle Denizcilik bölümünde yüksek başarı gösteren Ukrayna üniversiteleri, Ukrayna’da Denizcilik eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci için uygun ve ideal bir tercihtir diyebiliriz.

Eğitim konusunda yaptığı atılımlar çerçevesinde uluslararası denklik standartlarının çoğuna uyum sağlayan Ukrayna, denizcilik geçmişi açısından da gayet güçlü bir konumdadır ve bu alanda mevcut eğitim olanaklarının derinliğini hızla arttırmaktadır. Ukrayna’nın denize bakan yüzü olarak da bilinen Odessa’da faaliyetini sürdüren Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, Avrupa’da denizcilik okulları arasında, kaliteli eğitimi, modern vizyonu ve denizcilik müfredatındaki sağlam akademik programları ile en kalitelileri arasındadır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, gerek lisans, gerek uzmanlık gerekse yüksek lisans alanlarında varlık gösteren, 1930 yılında Odessa Su Taşımacılığı Mühendisleri Enstitüsü adıyla faaliyete geçmiş, 1994 yılında, Odessa Denizcilik Üniversitesi adını almış bir eğitim kurumudur. Denizcilik alanına yaptığı katkılardan ve eğitim konusunda Ukrayna’nın gösterdiği atılıma yönelik yaptığı yoğun katkıdan ötürü, 2002 yılında Ukrayna Başbakanı tarafından ulusallık statüsüyle ödüllendirilmiştir. 1950 yılından beridir uluslararası denizcilik endüstrisi için personel yetiştiren üniversite, Avrupa Üniversiteler Birliği, Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği gibi tanınmış kuruluşlar arasındaki yerini almaya hak kazanmıştır. Bu sebeplerden dolayı Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, yurtdışında denizcilik eğitimi almayı düşünen öğrenciler için varılabilecek en iyi duraklardan birisidir.

Bu artıların yanı sıra, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, ISO 9001:2000 kalite standardını da kazanmıştır. Bünyesinde 7 fakülteye ev sahipliği yapan ve toplamda 12 uzmanlık alanında öğrenci yetiştiren üniversitenin öğretim dili Rusçadır. Toplamda 55 profesör ve 421 öğretim üyesi, üniversite kadrolarında görev yapmaktadır.

Bahsedilen etkileyici eğitim olanaklarının yanı sıra bu üniversite, kültürü, toplum yapısı, maddi uygunluğu, tarihi ve doğal güzellikleri açısından göz alıcı bir ülke olan Ukrayna’nın en gelişmiş liman kentlerinden biri olan Odessa’da konumlanmıştır. Son derece çekici gece hayatı ve Avrupai demografik yapısıyla Odessa, “Ukrayna’nın incisi” olarak gönül rahatlığıyla adlandırılabilecek bir kenttir. Yurtdışında denizcilik okumak isteyen öğrenciler için her anlamda cazip fırsatları bünyesinde barındıran Ukrayna’da denizcilik eğitimi alıyor olmak geleceğe yatırım açısından her anlamda da destek vermektedir.

Tüm coğrafi ve akademik olanaklarını değerlendirdiğimizde, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, köklü bir denizcilik eğitimi alırken, tarihsel ve sosyal açıdan zengin bir şehirde yaşamını sürdürmek isteyen ve eğitimlerini tamamladıktan sonra da üniversitenin bağlı bulunduğu kuruluşlar aracılığı ile yurtdışında iş hayatına atılmayı hedefleyen denizcilik öğrencilerinin ve adaylarının, lisans, yüksek lisans ve uzmanlık alanlarındaki ilk tercihlerinden olacaktır.

Yurtdışında denizcilik eğitimi almak ve Ukrayna’daki denizcilik eğitimleri ile ilgili bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerinde bulunan uzman eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız