DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Denklik Veren Üniversiteler

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok talep ettiği ülkelerden bir tanesidir. Ukrayna’da bulunan üniversitelerin pek çoğunun YÖK tarafından tanınması bu talebin en önemli nedenlerindendir. Köklü, prestijli ve saygın üniversitelerin YÖK tanınırlığına da sahip olması pek çok öğrencinin tercihini Ukrayna’dan yana kullanmasına neden olmaktadır.

Ukrayna’ya gitmeye niyetliyseniz hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını öğrenmek için YÖK’e bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Bununla birlikte ofislerimizi arayarak eğitim yılı içerisinde Ukrayna üniversitelerinin tanınırlık sorgulamasını ve bilgisini uzman danışmanlarımızdan da alabilirsiniz. Üniversite eğitimini yurtdışında ve özellikle Ukrayna'da yapmak isteyen öğrenciler için okulların tanınırlığı konusunda kesin bir bilgi aldıktan sonra başvuru yapmak önem taşımaktadır. Mezuniyet sonrası denklik başvurusu yaptıklarında aldıkları diplomanın YÖK tarafından tanınan bir okuldan alınmış olması gerekmektedir, daha sonra alınan eğitimin içeriğine, müfredatlara bakılarak denklik onayı yapılmaktadır.

Bologna süreci, Lizbon anlaşması ile eğitim sürecini belirleyen kriterler değişmiş, tüm Avrupa ülkelerinde standart programlar uygulanması amacıyla uluslararası işbirliği oluşturulmuştur. Bu gelişmelerin sonucunda YÖK uygulamalarında da değişiklikler olmuş ve tıpkı Ukrayna’da olduğu gibi Avrupa’da pek çok üniversite tanınmış, denklik onayları prosedürlere bağlanmış ve kolaylaştırılmıştır.

Ukrayna üniversiteleri için de denklik konusunda herhangi bir sorun yaşamamak için mutlaka iyi bir araştırma yapmak ve gerekli olan tüm ayrıntılı bilgileri öğrenerek hareket etmek geleceğiniz açısından önem taşımaktadır. Bu nedenle sizlere her türlü desteği verecek olan uzman danışmanlarımız; Ukrayna'daki üniversitelerin nasıl bir sisteme sahip olduğunu, denklik veren üniversitelerin hangileri olduğuna dair detaylı tüm bilgileri sizlere sunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız