DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Diş Hekimliği Okumak

Sosyal yaşamın fazlasıyla canlı olduğu Ukrayna’da son yıllarda teknoloji ve sanayi alanında oldukça büyük gelişimler yaşanmaktadır. 

Sanatsal faaliyetlerin yanı sıra ticari ve kültürel varlığını da korumak için çaba gösteren Ukrayna son yıllarda turistik cazibesini ön plana çıkarmanın sağladığı kazanımlardan faydalanmaktadır. Rusçanın yoğunlukla konuşulduğu ülkede Ukraynaca resmi dildir. 2012 yılında vize uygulamasını kaldırdığından beri Ukrayna Türklerin sık sık ziyaret ettiği bir ülke olmuştur.

5 tane üniversitesini dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesine sokarak eğitim alanındaki kalitesini ispatlamış olan Ukrayna’da okumanın pek çok avantajı mevcuttur. Bunlardan biri elbette Ukrayna’nın renkli ve canlı sosyal yaşamıdır. Kaliteli ve köklü üniversitelerde iyi bir eğitim alırken üniversite yaşamının da keyfini çıkarabilirsiniz. Bir diğeri ise Avrupa’da bulunan diğer ülkelere nazaran eğitim maliyetlerinin ve yaşam masraflarının daha uygun olmasıdır.

Ukrayna’da diş hekimliği okumak ise oldukça isabetli bir karardır. Neden diye soracak olursanız, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi 4. Seviye akreditasyona sahip en iyi tıp eğitimi veren üniversitelerden biridir. Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nde alacağınız Diş Hekimliği eğitimi ile dünya standartlarında bir hekim olma şansına sahip olursunuz. 

Yine Odessa’da bulunan Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nde ise dünyanın her yerinden 3700 öğrenci eğitim görmektedir. İngilizce veya Rusça Diş Hekimliği eğitim alabilirsiniz. 

Yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş olup Ukrayna’nın en önde gelen tıp kurumlarındandır. Diş Hekimliği, Diş Cerrahisi, Cerrahi, Tüberküloz ve Terapötik gibi alanlarda dünya çapında çığır açmış bilim insanları bölüm başkanlığı yapmaktadır. Kiev Tıp Üniversitesi, Dünya Sağlık Örgütü ve pek çok saygın kurum tarafından tanınan bir okuldur.

Sumy Devlet Üniversitesi ise 1945 yılında eğitim vermeye başlamış, akreditasyon seviyesi oldukça yüksek bir üniversitedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına girmiş, kaliteli eğitimi ile sürekli başarı elde eden bir kurum olup 50 farklı ülkeden öğrenci kabul etmektedir. Ukraynaca ve Rusça dillerinde eğitim verilen okulda İngilizce eğitim seçeneği de mevcuttur. 10’dan fazla ülke ve 200’den fazla kurum/kuruluş ile ortaklığı bulunan Sumy Devlet Üniversitesi’nden alacağınız diploma pek çok ülkede geçerliliğe sahip olacaktır.

Ukrayna’da Diş Hekimliği okuyabileceğiniz üniversiteler, eğitim ücretleri ve diğer sorularınız için Draft Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçin. Alanında uzman danışmanlarımız size en uygun üniversiteyi seçmenizde yardımcı olacaklardır. İzmir ve Ankara’daki ofislerimize gelerek birebir görüşme sağlayabilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız