DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Eczacılık Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Eczacılık; sağlık bilimi ile kimya biliminin bir araya geldiği, ilaçların güvenli ve etkili bir biçimde üretimini, geliştirilmesini ve dağıtılmasını amaçlayan bir bilim dalıdır. Varlığı modern tıbbın öncesine dayanan, oldukça köklü ve saygın bir bilim olan eczacılık, günümüzün de en önemli mesleklerinden biri konumundadır. 

Ülkemizde de insanların en çok güven duyduğu meslek gruplarından biri olan eczacılıkta; hastaların bilgilendirilmesi ve tedavileri için hastanelere yönlendirilmesi, doktor reçetesine göre ilaç kullanım şekli ve süresi hakkında hastanın bilgilendirilmesi ve kolesterol, tansiyon ve şeker ölçümü gibi tetkiklerin yapılması gibi hizmetlerle de insanlara yardım edilmektedir. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de saygınlığını koruyacak bir meslek grubu olan eczacılık, laboratuvarlardan özel eczanelere farklı çalışma alanlarında yürütülebilmektedir. Eczacılık mesleğine sahip kişiler özel eczanelerde ya da büyük ilaç firmalarında çalışabilir ya da üretim, ruhsatlandırma, kalite kontrol gibi alanlarda da çalışabilirler. 

Yurtdışında eczacılık okumak isteyenlerin tercih edebileceği ülkelerden bir tanesi Ukrayna’dır. Düşük masraflı yaşam koşulları ve eczacılık alanında da eğitim veren kaliteli üniversiteleri ile Ukrayna ideal bir seçim olacaktır. Odessa Uluslararası Humanitarian, Ukrayna’da eczacılık eğitimi alınabilecek okullardan biridir. Bologna anlaşması dahilinde olup 4. akreditasyon seviyesindeki eğitim kurumu, pek çok uluslararası öğrenciye sahiptir. Eğitim dilinin Rusça ve İngilizce olduğu üniversitede yabancı uyruklu öğrenciler için Hazırlık Fakültesi de bulunmaktadır. Öğrencilerine oldukça modern ve gelişmiş bir kampüs yaşamı sunan üniversitede iki kültür salonu, sinema, konferans salonu, spor merkezi, kütüphane ve öğrenci yurdu bulunmaktadır. Üniversitede 4 yıllık eğitim sunan İngilizce ve Rusça müfredatlı eczacılık bölümü vardır. 

Ukrayna’da faaliyet gösteren Odessa Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden biri konumundadır. Ukrayna’daki tıp eğitiminde bir dönüm noktasına işaret eden üniversitenin tarihsel kökeni Novorossiysk Üniversitesi’nde tıp fakültesinin açıldığı 1900 yılına kadar uzanır. 1991’de Ukrayna bağımsızlığını ilan ettikten sonra ise Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi olarak faaliyet göstermeye başlayan üniversite, Bologna sürecine dahil olup 4. akreditasyon seviyesindedir. Dünya standartlarında uzmanlar ve bilim insanları yetiştiren üniversite, Ukrayna’nın en büyük ve gelişmiş tıp üniversitedir. 6 fakülte ve 58 bölümün olduğu üniversitede dersler İngilizce, Ukraynaca ve Rusça müfredatlıdır. Oldukça gelişmiş bir kampüse sahip olan Odessa Tıp Üniversitesi’nde 48 klinik, 6 yurt, modern bir kütüphane, bilgisayar merkezi, spor salonu ve Karadeniz kıyısında yer alan bir dinlenme tesisi bulunmaktadır. Üniversitede 4 yıllık İngilizce veya Rusça müfredatlı eczacılık eğitimi de verilmektedir.

Eczacılık bölümü hakkında daha fazla bilgi edinmek, bu alanda eğitim veren Ukrayna üniversitelerini yakından tanımak ve üniversitelere başvuru süreçlerinde profesyonel yardım almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız