DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Eczacılık Programları

İnsan sağlığının dış tehlikelere karşı korunması ve bağışıklık sistemimizin geliştirilmesi konusunda en az tıp kadar önemli bir rol oynayan eczacılık bu sebepten dolayı var olan en prestijli meslekler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Sunduğu sosyal prestijin yanı sıra başarı imkanıyla beraber dolgun bir maddi kazanç da sağlayan eczacılık bölümü üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında her zaman yer bulmayı başarmış bir bölümdür. 

Eczacılık bölümünde eğitim almak isteyen sayısız öğrenci ise bu bölümün yurtdışındaki gelişmişliğinden dolayı eczacılık eğitimi almak için yurtdışını tercih etmektedir. Bu tercihin en büyük sebeplerinden biri eczacılık alanının pratik yeterliliğini sağlayan kimya ve farmakoloji gibi teknik alanların yurtdışında yurtiçine kıyasla çok daha gelişmiş ve gelenekselleşmiş olmasıdır. 

Bu gelişmişlik ve gelenekselleşmişlik yurtdışında eczacılık eğitimini derinlikli kılmakla beraber eğitim programlarını da uygulama açısından daha kusursuz bir hale getirir.

Yurtdışında eczacılık eğitimi veren en iyi ülkelerden birisi de Rusya’nın komşusu olan Ukrayna’dır. Yüksek öğrenim açısından sınavsız üniversite imkanı sunmasıyla bilinen Ukrayna, bu kolaylığı sağladığı öğrencilerin velilerine de ülkeye vizesiz giriş hakkı tanımasıyla yurtdışı eğitimin en avantajlı merkezlerinden birisi olarak bilinmektedir. Ekonomik uygunluğuyla da dikkatleri üzerine çeken Ukrayna, sağlık ve eczacılık alanında Sovyet döneminin köklü mirasını taşıyan ülkelerin başında gelmektedir. Bu alanda yaptığı devlet destekli akademik yatırımlarla, kalifiye üniversiteleriyle, gelişmiş laboratuvarlarıyla ve özellikle eczacılık alanının bilimsel arkaplanını oluşturan kimya ve farmakoloji alanlarındaki ilerlemesiyle bilinmekte ve takdir görmektedir.

Ukrayna’da ileri düzey bir eczacılık eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin arasında ilk akla gelen kurum, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’dir. 1990 yılından beridir Ukrayna’daki sağlık eğitimi konusunda bir dönüm noktasını temsil eden bu fakülte uzun yıllardır bu bölümün Ukrayna’daki geleceğine yön vermiştir. Ukrayna’nın bağımsızlık ilanından sonra 4. seviye akreditasyona sahip olan en iyi tıp üniversitelerinin başında yer almayı başaran Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi, Uluslararası ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Yetiştirdiği öğrenciler dünya standartlarında olan üniversite, Ukrayna’da eczacılık eğitimi için prestijli bir merkez konumundadır.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi ise ülkenin başkenti Kiev’de bulunan ve eczacılık eğitimi veren bir başka önemli eğitim kurumudur. Geleneksel eğitim yöntemlerini ve geleceğe dönük bir araştırma anlayışını son derece geniş bir bilgi havuzu ile birleştiren üniversite klinik atmosfere verdiği önemden dolayı eczacılık eğitimini olabilecek en steril ve ileri düzeyde almak isteyen öğrencilerin tercihlerinin başında yer almaktadır.

Ukrayna’da eczacılık eğitimi almak, yurtdışında eczacılık bölümü okuyabileceğiniz en iyi üniversitelerin hangisi olduğunu öğrenmek ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanabilir; İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, yurtdışı eğitim konusunda uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız