DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Ukrayna'da Hangi Bölümlerde  Sınavsız Eğitim Alabilirim?

Ukrayna, öğrenci dostu ile bilinen bir ülke olmasının yanında, üniversitelerinde sınavsız eğitim vermesi ile bilinmektedir. Ukrayna üniversiteleri yüksek kaliteli eğitim ile karakterizedir. Programlar; Avrupa, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Afrika, Dünya Sağlık Örgütü, UNESCO, Avrupa Konseyi vb. ülkelerde ve kuruluşlarda uluslararası olarak tanınmaktadır. Bu, Ukrayna'daki bir üniversiteden alınan diplomayı dünyanın her yerinde geçerli kılar. Ayrıca Ukrayna okulları ülkemizce de tanınmaktadır. Peki Ukrayna'da hangi bölümlerde ve hangi üniversitelerde sınavsız eğitim alabilirsiniz?

Bogomolets Tıp Üniversitesi - Tıp
Diş Hekimliği, Eczacılık ve Tıp eğitimlerini sınavsız bir şekilde alabileceğiniz Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği  kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. Ülkenin başkenti Kiev’de konumlanmış olan okul, özellikle bünyesindeki araştırma hastanesiyle de adından söz ettirmektedir. Yurt dışında Tıp eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği okul, sadece Ukrayna’nın değil, Avrupa’nın da en iyi Tıp okullarından biridir. Cerrahi anlamda modern teçhizatlarla donanmış olan bu prestijli kurum, Ukrayna’nın en iyi kliniklerini de bünyesinde barındırır.

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi - Uzaktan Eğitim Hukuk
Ukrayna'da uzaktan eğitim alabileceğiniz kurumlar da bulunmaktadır. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Kharkov Politeknik Üniversitesi - Mühendislik
Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Ukrayna'da daha birçok sınavsız eğitim alabileceğiniz kurum bulunmaktadır. Bunlar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız