DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Havacılık Eğitimi Fırsatları

İnsanlığın en büyük buluşlarından biri hiç kuşkusuz kuşları taklit etmeyi başarabilmesidir. Doğanın bilinmezliği karşısında büyülenip onu anlamaya çalışan atalarımızdan bu yana göğe bakıp orada olmayı hayal ediyoruz. Artık teknolojinin bizi getirdiği nokta ise bizi bu hayalden birkaç adım öteye taşıyor ve gökyüzüne tutkun insanların kendilerine artık şu soruyu sormalarına olanak sağlıyor: “Peki ya gökyüzüne olan tutkuyu bir mesleğe dönüştürmek mümkün mü?” 

Havacılık; pilot koltuğunda olup göklere çıkmak, uçuş güvenliğini sağlamak ya da uçak teknolojilerinin gelişmesine katkı sağlamak gibi pek çok farklı alanda iş fırsatı sağlamaktadır. Ticari havayolları, imalatçı firmalar, havaalanları ve devlet kurumları havacılık alanında çeşitli iş imkanları sunmaktadır. Pilotluk, mühendislik ve teknisyenlik, havaalanı işletmeleri ve uçak imalatı bunlar arasında sayılabilir. Havacılık ve uzay alanında çalışan şirketler; uçak onarım ve bakımı, uçak teknolojilerinin test edilip geliştirilmesi gibi alanlarda pek çok teknisyen ve mühendisle birlikte çalışmaktadır. Havacılık; matematik, bilim ya da endüstri mühendisliği gibi alanlarda yetkin kişilere de pek çok iş fırsatı sağlamaktadır. 

Ukrayna’da uluslararası alanda kabul gören pek çok köklü üniversite bulunmaktadır. Düşük eğitim maliyetleri ve pek çok Avrupa ülkesine kıyasla daha az masrafla kaliteli bir yaşam imkânı sağlaması gibi avantajları sayesinde yurtdışında eğitim görmek isteyenler için Ukrayna çok iyi bir seçenek konumundadır. Üniversiteye kadarki eğitimin zorunlu ve parasız olduğu Ukrayna’da, ülke nüfusunun neredeyse tamamı okuma ve yazma bilmektedir. Eğitim dili çoğunlukla Ukraynaca olmakla birlikte İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca gibi pek çok uluslararası dilde eğitim veren üniversiteye de sahiptir. Bunların yanı sıra, Ukrayna’da üniversitelere giriş için herhangi bir sınav talep edilmemekte ve bu sayede ülke, öğrencilere istedikleri alanda eğitim alma imkânı sunmaktadır. 

Partner okullarımızdan Kirovograd Devlet Uçuş Akademisi, havacılık alanında eğitim veren önemli bir üniversitedir. 1951 yılında kurulan okul, 2011 yılında Devlet Uçuş Akademisi ve Ukrayna Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı kararıyla değişim geçirmiş ve Ulusal Havacılık Üniversitesi altında Kirovograd Uçuş Akademisi kurulmuştur. Akademide, Uçuş Operasyon Fakültesi, Hava Trafik Hizmetleri Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Uzaktan Eğitim Fakültesi olmak üzere dört fakülte bulunmaktadır. Bu üniversitede havacılık alanında eğitim görmek isteyen öğrencilerin gidebilecekleri bölümlerse şunlardır: Hava Trafik Hizmetleri Bölümü, Arama-Kurtarma ve Havacılık Güvenliği Bölümü, Havacılık Meteorolojisi Bölümü, Uçuş Güvenliği Bölümü, Uçak Mekaniği ve Tasarımı Bölümü, Hava Navigasyon Bölümü.

Ukrayna’da havacılık alanındaki fırsatlarla ilgili daha fazla bilgi almak, bu alanda eğitim veren partner okullarımızı daha yakından tanımak için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Geleceğinizi planlamak için geç kalmayın: Draft Yurtdışı Eğitim’i seçin.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız