DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Hukuk Okumak Mümkün Mü?

Hukuk okuyarak avukat, savcı veya hâkim olmak yönünde kariyer hedefleri olanlar yurtdışında eğitim imkânlarıyla kaliteli ve köklü üniversitelerde hayallerindeki alanda diploma sahibi olabilirler. Ukrayna’nın önemli üniversitelerinde, uygun eğitim ve yaşam masraflarıyla hukuk okuyup kariyer planlarınızı gerçekleştirmeniz mümkün!

Uluslararası düzeyde, kaliteli, Bologna sürecine dahil pek çok üniversiteye sahip olan Ukrayna’da hukuk eğitimi veren önemli eğitim kurumları bulunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim imkânı sunan Ukrayna üniversitelerinde ağırlıklı olarak Rusça, Ukraynaca ve İngilizce müfredatlı eğitimler verilmektedir. Siz de Avrupa standartlarında eğitim imkânı sunan bu kaliteli üniversitelerde hukuk okuma imkânına sahip olabilirsiniz. Ukrayna’da hukuk okumayı tercih ederek uygun eğitim ve yaşam masrafları ile saygın üniversitelerde öğrenci olma olanağı yakalayabilirsiniz. 

Ukrayna’da hukuk eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin bir kısmından kısaca bahsetmek gerekirse ilkin, Doğu Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından olan, 1804 yılında kurulmuş Karazin Kharkiv Üniversitesi Rusça ve İngilizce müfredatlı eğitim sunan önemli bir üniversitedir. Lise ve dengi diplomalara sahip olmak koşuluyla sınav şartı aranmaksızın kayıt yaptırabileceğiniz üniversitede hukuk eğitimi de alabilirsiniz. Ukrayna’nın köklü üniversitelerinden bir diğeri olan Sumy Devlet Üniversitesi ise 1948 yılında kurulmuştur. 2015 yılından itibaren dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer alan üniversitede eğitim dili Ukraynaca, Rusça ve İngilizcedir. Pek çok ülkeden önemli üniversitelerle işbirliği programlarına taraf olan Sumy Devlet Üniversitesi’nde hukuk alanında eğitim görebilir, uluslararası geçerliliği olan bir diplomayla mezun olabilirsiniz. Kiev’de bulunan Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi ise dünya standartlarını karşılamayı hedefleyen önemli bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde pek çok prestijli ulusal ödüle layık görülmüş önemli uzmanlar ve akademisyenler bulunmaktadır. Toplamda 13 fakültenin bulunduğu üniversitede yer alan Hukuk Fakültesi’nde hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 2002 tarihinde kurulmuş olan Odessa Uluslararası Humanitarian ise Bologna Antlaşması dahilinde olup 4. akreditasyon seviyesindedir. Başka ülkelerden de pek çok öğrencinin eğitim gördüğü Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nde, İngilizce veya Rusça müfredatlı hukuk eğitimi alabilirsiniz. Kökleri 1930’a dayanan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, denizcilik alanında ulusal ve uluslararası düzeyde önemli uzmanlar yetiştiren saygın bir eğitim kurumudur. 4. akreditasyon seviyesindeki üniversite aynı zamanda önemli uluslararası organizasyonlara da üyedir. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi’nde gemi kaptanlığı ve denizcilikle ilgili mühendislik bölümlerinin yanı sıra deniz hukuku özelinde hukuk eğitimi de verilmektedir. 

Ukrayna’da hukuk eğitimi veren üniversiteleri yakından tanımak ve burada üniversite yaşamına dair bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız