DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler

Sunduğu prestijli iş imkanlarıyla ve kariyerinin başında olan mezunlarına dahi sağladığı dolgun maaşlarla bilinen inşaat mühendisliği bölümü, parlak bir geleceği hedefleyen çok sayıdaki öğrencinin tercihlerinden birisidir. Yoğunluklu bir eğitim programını pratik uygulamalarla harmanlayan bir eğitim programı olan inşaat mühendisliği yetenekli öğrencileri uzun yıllardır cezbetmiş bir bölüm olarak uluslararası akademik camiada varlığını korumaktadır. 

Yurtdışında bulunan eğitim kurumları bu gelecek vaadeden alanda kendilerini geliştirmeyi başarmışlardır. Söz konusu gelişmiş eğitim kurumlarının arasında isimlerini dünyaya en çok duyurmuş olanları ise Rusya’ya komşu olan Ukrayna’da yer almaktadır. 

Kaliteli inşaat mühendisliği programlarını içinde barındıran üniversitelere ev sahipliği yapan Ukrayna bunun yanı sıra ekonomik uygunluğu, öğrencilerin ailelerine sağladığı vizesiz giriş ve sınavsız üniversite eğitimi imkanıyla da yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ana tercihlerinden birisi olmuştur. 

Uygun bir yurtdışı eğitimi için gereken tüm şartları yerine getirmeyi başaran Ukrayna’nın inşaat mühendisliği alanındaki en prestijli eğitim kurumlarından birisi ülkenin başkenti Kiev’de bulunan Kiev Ulusal Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi’dir. Eğlenceli yaşantısı ve mimari görkemiyle tanınan Kiev’de bulunan bu eğitim kurumu 1999 yılında Kiev İnşaat ve Mimarlık Devlet Teknik Üniversitesi üzerine kurulmuştur. Buna karşın, okulun geçmişi çok daha eskidir. Kiev Ulusal Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi, 1930 yılından bu yana eğitim veren Kiev Politeknik Enstitüsü’nün mirasını taşımakta olan bir eğitim kurumudur. 1931 yılından 2005 yılına değin dünyanın 80 ülkesinden 64 bin kadar uzmanı yetiştirmiş olan eğitim kurumu bünyesinde 6 adet fakülteye, 23 adet uzmanlık alanına ve 8.000 kadar öğrenciye ev sahipliği yaptığından dolayı gelişmiş imkanlara sahiptir. Tecrübeli akademik kadrosuyla özellikle inşaat mühendisliği alanında dünya çapında adını duyurmuş olan okul bu alanda kaliteden ödün vermeyen bir eğitim almak isteyen öğrencilerin buluşma noktasıdır.

Ukrayna’da inşaat mühendisliği eğitimini uluslararası akademik standartların gerektirdiği ölçütte alabileceğiniz üniversitelerden bir diğeri ise ülkenin en önemli liman kenti olan Odessa’da bulunan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’dir. 1930 yılında kurulan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (OGASA), 1991 yılından itibaren Avrupa ve Uluslararası Üniversiteler Birliği üyeliğine sahip olan bir kurumdur. 2007 yılında Bologna eğitim sürecine akredite olan OGASA’nın bünyesindeki 43 eğitim departmanında toplam 585 adet akademisyen görev almaktadır. 9.000 kadar öğrenciye yüksek öğrenim imkanı sağlayan OGASA, Avrupa’da bulunan üniversitelerle yaptığı anlaşmalardan ve mühendislik alanında verdiği eğitimin ciddiyetinden dolayı lisans, yüksek lisans ve doktora alanlarında yurtdışında inşaat mühendisliği eğitimi alınabilecek en güvenilir kurumlardan birisidir. 

Ukrayna’da inşaat mühendisliği veren üniversitelerden birine kayıt yaptırmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilir ve kaydınızı en sağlıklı şekilde yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız