DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi

Üniversite eğitimi iyi bir meslek, iyi bir kişisel gelişim ve iyi bir gelecek için şüphesiz önem arz eder. İleride yapmak istediğiniz meslek için aldığınız eğitimin önemi son derece kritiktir. Ülkemizde üniversite eğitimine epey sorunlu bir sınav sistemi ile giriş yapabildiğimiz için istediğimiz okula veya bölüme yerleşemiyor, belki de hayallerimize veda edip, istemediğimiz bölümlerde yıllarımızı harcıyoruz. 

Bu sistemin çok daha farklı işlediği ülkelerden biri olan Ukrayna’da üniversite eğitimi almak için sınava girmenizin gerekmemesi, öğrenim ve yaşam maliyetlerinin oldukça uygun olması ve pek çok kaliteli üniversiteye ev sahipliği yapması, dünyanın farklı yerlerinde öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Mimarlık gibi, ülkemizde oldukça yüksek puanlarla girilen bölümleri Ukrayna’da sınav stresi olmaksızın okuyabilirsiniz.

Dünyanın en iyi üniversitelerinin belirlendiği listelerde yer alan okullara ev sahipliği yapan Ukrayna, eğitimdeki kalitesi ve başarısı ile oldukça dikkat çekmektedir. Mimarlık eğitimini en iyi alabileceğiniz Ukrayna Üniversitelerinden biri, Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’dir. 1930 yılında kurulmuş olan bu Akademi, Ukrayna eğitim sisteminde en üst seviyedeki akreditasyona sahip olan kurumdur. 2007’de Bologna Anlaşmasına taraf olmuş olan OGASA, eğitim kalitesinde Avrupa standartlarındadır ve dünyanın pek çok ülkesinde geçerliliğe sahiptir. Yaklaşık 9.000 öğrencinin eğitim aldığı Akademi, pek çok yabancı öğrenciye de eğitim vermektedir. 500.000’den fazla kitabın bulunduğu kütüphaneye, spor faaliyeti alanına sahip olan okul öğrenciye kaliteli bir eğitimin yanı sıra keyifli bir öğrencilik hayatı da sunmaktadır. 

Ukrayna’da Mimarlık eğitimi alabileceğiniz kaliteli okullardan bir diğeri de ülkenin bir diğer büyük şehri ve başkenti olan Kiev’de yer almaktadır. Kiev Ulusal İnşaat ve Mühendislik Üniversitesi, Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi gibi sınavsız olarak kayıt yaptırabileceğiniz bir yükseköğrenim kurumudur. İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde eğitim verilen üniversitede eğer bu dillerden birine hakim değilseniz hazırlık eğitimi de alabilmektesiniz. Lisans eğitiminin 4 yıl sürdüğü Kiev Ulusal İnşaat ve Mühendislik Üniversitesinde 630’dan fazla profesör görev almaktadır. En iyi seviyede eğitim alabileceğiniz bu üniversite, yetiştirdiği uzman kişilerin başarısı ile dikkat çekmektedir. 

Ukrayna’da Mimarlık eğitimi alabileceğiniz üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizi Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizde ziyaret edebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim olarak alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışman kadromuz, kariyer adımlarınızı atarken size profesyonel bir destek sunmak için hizmet vermekteler. Telefon ve canlı destek hattı üzerinden bizimle iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz, İstanbul, İzmir veya Ankara ofislerimize gelerek bir kahvemizi içebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız