DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Öğrencilik Hayatı Nasıldır?

Öğrenci dostu olarak bilinen ülkelerin başında gelen Ukrayna, yurt dışında üniversite okumak isteyen bir çok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ülke aynı zamanda sınavsız eğitim veren okulları ile de ün salmıştır. Köklü bir tarihe ve sağlam bir akademik müfredata sahip olan Ukrayna üniversiteleri, bünyesindeki öğrencilere sunduğu avantajlar ile öğrencilerimize saygın bir eğitim imkanı sunmaktadır. Ayrıca burada bulunan bazı okullar uzaktan eğitim seçeneği ile de eğitim vermektedir. Peki Ukrayna'da sınavsız eğitim veren üniversiteler hangileridir? Ukrayna'da öğrencilik hayatı nasıldır?

Ukrayna'da Eğitim Hayatı
Ukrayna’da öğrenci yaşamı, nitelik açısından diğer Avrupa ülkeleriyle kıyaslanabilir durumdadır. Öğrenciler eğitim alırken yeni insanlarla tanışır, keşfeder, seyahat eder, yeni şeyler öğrenir. Çoğu öğrenci üniversite kampüsünde yaşamayı tercih etmekle birlikte ev kiralamak da mümkündür. Hostel fiyatları genellikle aylık 50 doların üzerine çıkmamaktadır. Kampüslerde güvenli ve konforlu bir konaklama için her türlü imkân sağlanmaktadır: Kütüphaneler, hastaneler, spor salonları, konferans ve konser salonları, laboratuvarlar ve diğer eğitim tesisleri ve güvenlik birimleri bulunmaktadır Şehir ve yaşam tarzınıza bağlı olarak, ortalama aylık masraflarınız 150-300 € (200-400 $) civarında olacaktır. Neyin ne kadar olduğuna dair birkaç örnek görmek isterseniz: Kaliteli bir kot pantolon 15-40 €, sinema biletleri 5-6 €, fast food restoranlarında yemek 10 €, meyve-sebzeler kilo başına 3-4 €, ülke içi tren biletleri 5-12 € civarındadır. Üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra alacağınız uluslararası öğrenci kartıyla hava yolu ve tren biletlerini %30’a varan indirimlerle kullanabilirsiniz.

Ukrayna'da Sınavsız Eğitim
Donanımlı akademisyenleri ile dolu olan Ukrayna üniversiteleri AB standartlarına uygun  oluşundan dolayı Avrupa’nın önde gelen okulları arasındadır diyebiliriz. Ayrıca Ukrayna’da yaşam maliyetleri oldukça fazla düşük olduğu için, öğrencilerin dostu sayılan Avrupa ülkeleri içerisinden en önemlilerinden birisidir. Odessa’da sınavsız eğitim alabileceğiniz üniversitelerden biri Odessa Politeknik Üniversitesidir. Özellikle kaliteli bir mühendislik eğitimi sunan Odessa Politeknik Üniversitesi, 1918 yılında kurulmuştur. Odessa’nın gözde üniversiteleri arasında yer alan Odessa Politeknik Üniversitesi, kampüs içerisinde 13 binadan oluşur. Akademik departmanlarının yanı sıra, kütüphane, laboratuar, spor salonu, okuma salonu ve daha pek çok alanı vardır. Mühendislik bölümünde ultra düzeyde kaliteli bir eğitim sunan okul elbette size lise sonrası sınavsız bir eğitim olanağı tanımaktadır.

Yurt dışında eğitim almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.  
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız