DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Ortalama Yurt Dışı Eğitim Masrafları Ne Kadardır?

Öğrenci dostu bir ülke olması ile bilinen Ukrayna bugün yurt dışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle telekomünikasyon ve mühendislik eğitimleri adından sıkça söz ettiren Ukrayna üniversiteleri, ülkemizden de pek çok öğrencinin tercih ettiği yurt dışı kurumları arasında yer almaktadır. Ülke, 1990’lardan bugüne eğitim konusunda yaptığı reformlarla dikkat çekmeyi başarmış bir ülkedir. Bereketli toprakları ve değerli akademisyenleri olan bu ülke, entelektüel açıdan kendisini geliştirmek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Uzun zaman boyunca büyük aydınlar yetiştirmiş olan ülke, bugün de akademik açıdan bu mirasına sahip çıkmaktadır. Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında bulunan Ukrayna üniversiteleri ise, modern ve çağdaş eğitimin verildiği saygın kurumlardır. Peki Ukrayna'da ortalama yurt dışı eğitim masrafları ne kadardır?

Ukrayna Üniversiteleri Pahalı mıdır?

Yurt dışında eğitim olanağı, sınavsız bir şekilde gerçekleşmek ile beraber zaman zaman maddiyatın ağırlık kazandığı bir alandır. Bu durumun doğurduğu sorulardan birisi de doğal olarak yurt dışında alınacak bir eğitimin maddi götürüsüdür. Ukrayna açısından bu soruyu ele aldığımızda karşımıza gönül ferahlatıcı bir tablo çıkmaktadır. Ukrayna’da bulunan üniversiteler kaliteden ödün vermemelerine rağmen Avrupa’da bulunan rakiplerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı bir eğitim sunarlar.

Bologna Süreci’ne dahil olduğundan bu yana Avrupa’nın ve dünya eğitim arenasının parmakla gösterilen ülkelerinden birisi haline gelen Ukrayna, uzun akademik gelişmeler sonucunda ulusal bir yüksek öğrenim sistemi oluşturmayı başarmıştır. Yurt dışından gelen öğrenci alımlarını en çok kabul eden 10 ülkeden birisi olan Ukrayna’ya her yıl dünyanın dört bir yanından sayısız öğrenci yüksek öğrenim görmek için başvuru yapmaktadır. Diplomaları neredeyse dünya çapında bir denkliğe sahip olan Ukrayna üniversitelerinin eğitim seviyesi akademisyenler, bilim adamları ve yatırımcılar tarafından sık sık takdir edilmektedir.

Ülkede bulunan okulların harç ücretleri ortalama 1500 ve 1800 Dolar'dan başlamaktadır. Eğitim bakımından oldukça zengin bir üniversite statüsüne kavuşmuş olan Ukrayna’da üniversite ücretleri ayrıca her bölüm için çok uygun fiyatlarda yer almaktadır. Ayrıca İngilizce eğitim alma olanağı da sunan Ukrayna Üniversiteleri; dil konusunda da gelişmek isteyen öğrenciler için ideal bir tercih olacaktır. Doğu Avrupa’daki akademik eğitimin merkezi konumundaki Ukrayna’da alacağınız bir yurt dışı eğitimi kayıt tarihlerine uyup yükümlülüklerinizi yerine getirdiğiniz sürece hem yurt içi hem de yurt dışı alanlarda fırsatlar sunacaktır diyebiliriz.

Ukrayna üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve harç ücretleri konusunda daha sağlıklı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bizlere iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız